Scorpions w Polsce. Legenda rocka zagrała w Gliwicach [ZDJĘCIA]

22.07.2019 12:38
Scorpions|undefined Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Grupa Scorpions z początkiem czerwca 2019 wyruszyła w trasę koncertową, która obejmuje wiele europejskich festiwali. Jednak dla Polski zespół postanowił zrobić wyjątek i zagrał aż dwa regularne koncerty.

Niemiecki zespół wystąpił 21 lipca 2019 w Arena Gliwice, natomiast drugi koncert Scorpions odbędzie się w hali Ergo Arena Gdańsk / Sopot 23 lipca 2019.  Supportem obu koncertów była polska grupa Lion Shepherd. Scorpions często gości w Polsce. Autorzy przeboju "Wind of change" mają w naszym kraju rzeszę wiernych fanów.

Scorpions w Polsce: Koncert w Gliwicach

Już od pierwszych dźwięków wypełniona po brzegi gliwicka Arena bawiła się wyśmienicie. Trzy pokolenia fanów w koszulkach z logo zespołu głośno śpiewało słowa swoich ulubionych utworów. Polska publiczność usłyszała największe przeboje legendy rocka, a zespół po raz kolejny udowodnił, że ich popularność w Polsce jest nieśmiertelna.

Z koncertowej setlisty zadowoleni byli zarówno starzy fani zespołu, jak i osoby, które widziały rockową legendę po raz pierwszy. Tempo koncertu było bardzo zróżnicowane: od żalnych i niezwykle dynamiczny "The Zoo", "Big City Nights" czy "Rock You Like a Hurricane", po romantyczne i wzruszające "Holiday", "Send Me an Angel" i "Still Loving You".

Spektakularne wizualizacje, ogromna scena i dekoracje jak zawsze zachwyciły wszystkich widzów.

Zobacz zdjęcia Scorpions z Gliwic

Od 2016 roku muzyków Scorpions wspiera były perkusista Motörhead Mikkey Dee, który po raz kolejny udowodnił , że nie na próżno uznawany jest za jednego z najlepszych bębniarzy na świecie. Mikkey jest w świetnej formie, a kiedy jego ogromny zestaw perkusyjny został wciągnięty do góry nad sceną, jasno pokazał, kto tu rządzi.

Przeczytaj także

Skoro już jesteśmy przy składzie, warto przypomnieć o polskim akcencie. Basistą Scorpionsów jest bowiem Paweł Mąciwoda, znany, chociażby ze wspólnych nagrań z Pudelsami czy Oddziałem Zamkniętym. Najsłynniejszy polski basista szalał na scenie i przez cały koncert namawiał do tego samego zgromadzonych fanów.

Niemiecka maszyna z początkiem czerwca wyruszyła w trasę koncertową, która objęła głównie festiwale m.in.: Dowload Festival w Hiszpanii, Festival Pause Guitare oraz Festival Musilac we Francji, Lucca Summer Festival we Włoszech, Stars In Town w Szwajcarii, czy Bloodstaock Open Air w Wielkiej Brytanii.

Lion Shepherd zagrał przed Scorpions

Przed tegorocznymi koncertami Scorpions w Polsce wystąpi polski zespół Lion Shepherd. Grupa z każdym kolejnym koncertem i każdą kolejną płytą rozwija swój unikatowy styl oraz wizerunek. W swojej twórczości grupa łączy muzykę progresywną, akustyczną z elementami bluesa i klasycznego rocka.

Zobacz zdjęcia z koncertu Lion Shepherd w Gliwicach

 
Lion Shepherd po dwóch udanych i świetnie przyjętych albumach „Hiraeth” i „Heat” wydał swój kolejny longplay – „III”. Właśnie to najnowsze wydawnictwo promował podczas koncertu z grupą Scorpions.

Grupę tworzą: Kamil Haidar (wokal), Mateusz Owczarek (gitara) i Maciej Gołyźniak (perkusja).

Byliście na koncercie Scorpions w Gliwicach?? Jak się Wam podobało?

Zobacz również: Hammerfall na dwóch koncertach w Polsce w 2020

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.