Suicidal Tendencies w Krakowie [GALERIA]

Justyna Kierzkowska
31.05.2016 09:14
Suicidal Tendencies w Krakowie [GALERIA] Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Grupa Suicidal Tendencies ponownie wystąpiła w Polsce. Zespół zagrał 30 maja 2016 w krakowskim klubie Kwadrat. 

Suicidal Tendencies to jedna z tych kapel, których koncertu nie wolno przegapić i który na długo pozostaje w pamięci. Uważana jest za prekursora skate punka i jednocześnie za zespół, który połączył hardcorowy punk z metalem.

Kalifornijczycy grają już od 35 lat, a na swoim koncie mają tak niezapomniane albumy, jak „Join The Army” czy „Lights... Camera... Revolution!”. Pomimo tak długiego stażu na scenie grupa nic nie traci na jakości, a gigantyczna charyzma Mike'a Muira i wspaniałe umiejętności jego kumpli instrumentalistów, składają się na niesamowite show.

W lutym 2016 roku do składu dołączył legendarny perkusista Dave Lombardo, który w 2013 roku został wyrzucony z grupy Slayer. Tym samym już po raz drugi w jej szeregach znalazł się muzyk zespołu należącego do tzw. wielkiej czwórki thrash metalu. Wcześniej grał w niej obecny basista Metalliki, Robert Trujillo. Lombardo zastąpił za perkusją Erica Moore'a, który grał w zespole od 2007 roku.

Jako support wystąpiła krakowska grupa Terrordome oraz kapela Tester Gier.

Byliście na koncercie w Krakowie?

Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.