Tarja Turunen w Polsce. Zobacz zdjęcia z koncertów w Gdańsku i Krakowie [GALERIA]

Aleksandra Degórska
26.10.2018 14:06
Tarja Turunen w Polsce|undefined Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Charyzmatyczna Tarja Turunen wystąpiła 24 października 2018 w Gdańsku oraz dzień później, 25 października 2018 w Krakowie.

To właśnie z Turunen na wokalu Nightwish nagrał swoje najbardziej kultowe albumy i zyskał wielką sławę poza rodzinną Finlandią.

Od 2005 roku artystka pracuje na własne konto, realizując zarówno projekty metalowe, jak i klasyczne. Solową karierę zaczęła od albumu "My Winter Storm" wydanego w 2007 roku. Później metalowy dorobek Tarji powiększyły trzy albumy, a także kilka EP-ek, płyt koncertowych, DVD, wydawnictwo z muzyką klasyczną.

Wokalistka zawsze jest dobrze przyjmowana przez polską publiczność - nie inaczej było w gdańskim B90. Zobaczcie zdjęcia z tego wydarzenia.

Tarja Turunen w Gdańsku [GALERIA]

Tarja kształciła swój sopran w Akademii Sibeliusa oraz w Hochschule für Musik w Karlsruhe. Była też trenerką w kilku edycjach fińskiej edycji talent show The Voice. Artystka słynie nie tylko z pięknego głosu i równie pięknych strojów, lecz również z tego, iż doskonale potrafi nawiązać kontakt z publicznością.

Obejrzyjcie zdjęcia z jej koncertu w klubie Studio w Krakowie.

Tarja Turunen w Krakowie [GALERIA]

Power metal ma swoich wybitnych przedstawicieli w Skandynawii, a do nich niewątpliwie zalicza się Stratovarius, który wystąpił przed Tarją. Ostatnim studyjnym albumem Stratovarius pozostaje "Eternal" z 2015 roku. Obejrzyjcie zdjęcia z występu zespołu w Gdańsku:

Porównajcie sobie występ grupy Stratovarius w Krakowie:

Publiczność rozgrzewał również angielski zespół Serpentyne, wykonujący symfoniczny rock. Zobaczcie, jak kapela wypadła na gdańskim koncercie:

Grupa powstała w 2010 roku w Londynie, a jego główną postacią jest wokalistka i grająca na hurdy-gurdy Maggiebeth Sand.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.