Tarja Turunen zagra na 22. Przystanku Woodstock

Jakub Gańko
24.12.2015 13:14
Tarja Turunen zagra na 22. Przystanku Woodstock Fot. materiały prasowe

Poznaliśmy kolejną gwiazdę 22. edycji festiwalu Przystanek Woodstock. W 2016 roku w Kostrzynie nad Odrą wystąpi ex-wokalistka Nightwish!

Jak na razie 22. Przystanek Woodstock stoi pod znakiem artystów z Finlandii. Po Apocalyptice kolejną ogłoszoną gwiazdą festiwalu jest Tarja Turunen. Dla wokalistki będzie to 11. solowa wizyta w Polsce. Ostatni raz odwiedziła nasz kraj w listopadzie 2014 roku.

Informację potwierdzili organizatorzy imprezy na swoim profilu na Facebooku:

Festiwal organizowany przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy odbędzie się w dniach 14-16 lipca 2016 roku. Obok kilkudziesięciu wykonawców z kraju i ze świata, którzy zagrają na czterech scenach, w ramach Przystanku Woodstock odbędą się liczne warsztaty oraz spotkania ze znanymi postaciami świata kultury, polityki i sportu. Swoje prezentacje będą miały także najrozmaitsze projekty edukacyjne i sportowe.

Tarja Turunen podbiła serca metalowej publiczności jako wokalistka zespołu Nightwish w latach 1996-2005. To z jej wielooktawowym sopranem grupa osiągnęła międzynarodowy sukces, ukoronowany albumem „Once” z 2004 roku, na którym znalazły się takie przeboje jak „Nemo” czy „Wish I Had an Angel”. W samej Finlandii płyta osiągnęła status potrójnej platyny. Na całym świecie rozeszła się w nakładzie przekraczającym 2 miliony egzemplarzy.

Od 2006 roku wokalistka z powodzeniem realizuje karierę solową. Wydany w 2013 roku „Colours in the Dark” stanowił wymagający kalejdoskop brzmień industrialnych i numetalowych, ale też elementów teatralnych i wschodnich. Słuchaczy taka paleta kontrastów wcale nie wystraszyła, o czym świadczyły wysokie pozycje płyty na listach przebojów m.in. w Finlandii, Rosji oraz w Niemczech.

We wrześniu 2015 roku artystka zaskoczyła swoich fanów raz jeszcze, tym razem decydując się na odważne wydawnictwo „Ave Maria – En Plein Air”. Wypełniło je aż 12 wersji klasycznej pieśni „Ave Maria” m.in. w aranżacjach Jana Sebastiana Bacha, Paolo Tostiego i Davida Poppera. Album został nagrany w kościele Lakeuden Risti w Finlandii. 

Wszyscy muzycy wykonywali te utwory razem ze mną, bez udziału publiczności. Niczego nie zmienialiśmy, ani nie poprawialiśmy w studiu. To, co słyszycie na płycie, to dokładnie te same dźwięki, które rozbrzmiewały w Lakeuden Risti podczas naszych sesji nagraniowych.

Pojedziecie zobaczyć Tarję na Przystanku Woodstock?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.