The Prodigy wystąpi na Jarocin Festiwal 2016

Aleksandra Degórska
09.02.2016 09:54
The Prodigy wystąpi na Jarocin Festiwal 2016 Fot. materiały prasowe

Brytyjska kapela jest kolejną gwiazdą, która niebawem pojawi się w ramach letniej imprezy.

Wydarzenie odbędzie się w dniach 7-9 lipca 2016 roku. Jeszcze w grudniu 2015 roku organizatorzy ogłosili, że headlinerami tego festiwalu będą Slayer i Five Finger Death Punch. Teraz poznaliśmy trzeciego wykonawcę, a jest nim zespół The Prodigy - ojcowie chrzestni sceny rave.

Początki zespołu sięgają końca lat 80., gdy w jednym z angielskich klubów poznali się Keith Flint, Liam Howlett oraz Leeroy Thornhill. Dziś zespół ma na koncie sześć studyjnych płyt, a ostatnia „The Day Is My Enemy” ukazała się w marcu 2015 roku i podczas jarocińskiego koncertu na pewno pojawi się materiał z tego krążka.

W latach 1991 - 2015 The Prodigy zagrał ponad 1060 koncertów na całym świecie, podbijając sceny największych obiektów przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych oraz Australii. Zespół w Europie koncertuje zdecydowanie rzadziej, dlatego też jego występ podczas Jarocin Festiwal 2016 z pewnością zelektryzuje wszystkich fanów ciężkich, elektronicznych brzmień. Nie ma wątpliwości, że Brytyjczycy zaprezentują jarocińskiej publiczności mocno energetyczne show, przepełnione ciężkim brzmieniem oraz wyjątkową ekspresją.

Jak zauważają dziennikarze muzyczni, brytyjska formacja od lat cieszy się ogromną popularnością wśród fanów o różnych preferencjach muzycznych. Mikołaj „Jaok” Janusz z Antyradia podkreśla, że formacja przypadnie do gustu zarówno fanom tanecznych brzmień, jak również metalowego grania:

Zespół The Prodigy to naprawdę najlepsze uzupełnienie składu Jarocin Festiwal, jakie można było zaproponować. Mówię to z pełnym przekonaniem, ponieważ nie znam drugiego zespołu, który cieszyłby się tak wielką popularnością zarówno wśród bywalców dyskotek, jak i wśród zagorzałych metalowców. Można to odczuć na koncertach The Prodigy i na pewno będzie też doskonale widać w Jarocinie. Ciężkie brzmienia i tempa charakterystyczne dla metalu, nowoczesna elektronika i rytmy zrównujące się z tempem pulsu serca i bujające całym ciałem niczym w muzyce rave, rozpierająca energia przypisywana najczęściej muzyce punk, obłąkańczy klimat charakterystyczny dla psychodelicznego rocka. The Prodigy łączą to wszystko i nie ma w tym niczego nienaturalnego.

Oprócz głównych gwiazd imprezy znamy również pierwszych reprezentantów polskiej sceny, a są nimi TSA, Luxtorpeda, Farben Lehre oraz Oberschlesien.

Trzydniowe karnety w cenie 240 zł można nabywać do 15 lutego 2016 roku poprzez stronę: www.prestigemjm.com, eBilet.pl, a także w sieci salonów Empik na terenie całego kraju. W drugiej połowie lutego 2016 cena wejściówek wzrośnie.

Wybierzecie się na Jarocin Festiwal 2016?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.