Udo Dirkschneider wystąpił na Wacken Open Air 2018 [GALERIA]

Olga Konarzycka
03.08.2018 16:41
Udo Dirkshneider|undefined Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Ikona metalu - niemiecki artysta Udo Disrkschneider wystąpił podczas Wacken Open Air 2018. Były wokalista Accept jest w trakcie ostatecznego pożegnania z repertuarem grupy. Zobaczcie zdjęcia z koncertu.

Udo Dirkschneider ostatecznie rozliczył się z Acceptem. Jeden z najbardziej rozpoznawalnych niemieckich wokalistów heavymetalowych wystąpił na festiwalu Wacken Open Air, gdzie po raz ostatni wykonał utwory z repertuaru zespołu. Tym samym ogromny rozdział w historii muzyki metalowej został ostatecznie zamknięty. Zobaczcie zdjęcia z tego niezwykłego wydarzenia w obiektywie Romany Makówki.

Udo Dirkshneider na Wacken Open Air 2018

Występ Dirkschneidera odbył się w ramach trasy koncertowej „Farewell to Accept”. Serią występów muzyka raz na zawsze rozlicza się ze swoją muzyczną przeszłością. Podczas specjalnego tournee wykonuje utwory grupy Accept po raz ostatni - po jej zakończeniu raz na zawsze wycofa je ze swojego repertuaru.

Koncert był więc pełen muzycznych wspomnień, bowiem cała setlista składała się z największych przebojów grupy, takich jak „Living for Tonite", „Midnight Mover", „Princess of the Dawn" czy „Russian Roulette". Dla ponad 100 tysięcy fanów zgromadzonych na koncercie z pewnością było to wyjątkowe przeżycie, a zarazem ostatnia okazja do posłuchania uwielbianych utworów na żywo w wykonaniu Dirkschneidera.

Zobaczcie jak wyglądał koncert Udo Dirkschneidera na Wacken Open Air Festival 2018

Udo Dirkschneider jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych niemieckich wokalistów heavymetalowych. W latach 1976-1987 oraz 1992-1997, 2005 był wokalistą w zespole Accept. Od 1987 roku występuje z zespołem U.D.O., którego jest założycielem.Muzyk w 2006 orku został sklasyfikowany na 41. miejscu listy 100 najlepszych wokalistó wszech czasów według amerykańskiego magazynu Hit Parader.

Wacken Open Air 2018

Festiwal Wacken Open Air to jeden z największych festiwali skierowanych do fanów muzyki metalowej.Tegoroczna edycja niemieckiego festiwalu odbywa się w dniach 2-4 sierpnia 2018 roku. W line-upie imprezy znajdziemy takich artystów jak między innymi Arch Enemy, Dimmu Borgir, Helloweek, Epica, Firewind, In Exptremo, Nightwish, Sepultura, Gojira, Ghost, Judas Priest,  Children of Bodom, Steel Panther czy Watain.

Streamy z występów  będą dostępne na stream.wacken.com oraz magenta-musik-360.de. Rozpiskę godzinową koncertów na Wacken Open Air 2018 można sprawdzić na Antyradio.pl.

Olga Konarzycka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.