Judas Priest zagrał na Wacken Open Air 2018. Na scenie pojawił się Glenn Tipton [GALERIA]

Romana Makówka
03.08.2018 12:29
Judas Priest na Wacken Open Air 2018|undefined Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Judas Priest to żywa legenda metalu, która na muzycznej scenie działa już od końca lat 60. Zespół szybko zyskał miano Bogów Metalu, a koncerty, podczas których Halford na scenę wjeżdżał na Harleyu, przeszły do historii muzyki.

Rob Halford i spółka nadal promują wydany w marcu album „Firepower”, a w ramach światowego tournee zespół odwiedził również Polskę, grając razem z Megadeth w Katowicach.

Podczas festiwalu Wacken Open Air 2018 Judas Priest sięgnął po utwory w sumie z 10 płyt, zaś setlista przyprawiała o zawrót głowy. Podobnie jak podczas polskiego koncertu w Katowicach, również na Wacken, zabrzmiało między innymi: „Painkiller”, „Turbo Lover”, „Metal Gods” oraz „Breaking the Law”. Jak się okazuje pomimo, że muzycy od kilku miesięcy nieprzerwanie podróżują, są w doskonałej formie i prezentują na scenie najwyższy poziom.  

Melodyjne solówki, mocne riffy, świetna sekcja rytmiczna (Ian Hill i Scott Travis) i charakterystyczny ryk Roba Halforda w połączeniu z krzykiem ponad stu tysięcy gardeł robił na prawdę piorunujące wrażenie.

Judas Priest na Wacken Open Air 2018

Zobaczcie zdjęcia specjalnego wysłannika Antyradio.pl:

Pod koniec występu Judas Priest na scenę dołączył Glenn Tipton. Jeszcze w lutym 2018 Judas Priest poinformował fanów, że muzyk cierpi na chorobę Parkinsona. Ostatecznie Glenn Tipton wydał oświadczenie w sprawie swojego zdrowia wyznając, że nie pojawi się w trasie z Robem Halforden i kolegami. Jednocześnie obiecał, że jeśli będzie tylko w stanie, to pojawi się gościnnie na kilku koncertach formacji.

Grupa ma już na swoim koncie 18 albumów studyjnych, a w sumie płyty zespołu znalazły blisko 40 milionów nabywców na całym świecie. Wiele albumów z dyskografii zespołu na stałe zapisało się w kanonie muzyki metalowej, a takie pozycje jak np. „Hell Bent For Leather”, „British Steel”, „Screaming For Vengeance” stanowią pozycję obowiązkową dla każdego szanującego się fana muzyki.

Romana Makówka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.