WU-HAE, autor utworu „Krakowiaczek” o Andrzeju Dudzie, organizuje festiwal muzyki niezależnej

Aleksandra Degórska
04.09.2018 14:36
WU-HAE zaprasza na festiwal muzyki niezależnej|undefined Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Nowa Huta Alternative to impreza, która zainteresuje każdego fana muzyki niezależnej.

Po raz czwarty odbędzie się festiwal muzyki niezależnej Nowa Huta Alternative, który będzie miał miejsce 13 października 2018 roku w znajdującym się na Osiedlu Studenckim Politechniki Krakowskiej klubie Kwadrat. Tak jak w ubiegłych latach wstęp na Nowa Huta Alternative będzie darmowy.

Na Festiwalu wystąpią:

  • Świetliki - rock alternatywny/poezja śpiewana
  • Apteka - rock alternatywny/punck
  • Wu-Hae - crossover/hardcore
  • Pudelsi - rock alternatywny
  • Taraban - rock alternatywny

WU-HAE zaprasza na darmowy festiwal muzyki niezależnej

Grupa WU-HAE narobiła szumu z powodu utworu „Krakowiaczek” dotyczącego Andrzeja Dudy. Muzycy postanowili wytknąć rozmaite wpadki prezydenta. Wokalista WU-HAE, Marcin „Bzyk” Bąk, wyznał dla Antyradio.pl, że artyści spodziewali się skrajnych reakcji w związku z pojawieniem się singla i nie widzą nic złego w tym, że opublikowali tak śmiały utwór. 

Zapewne podczas festiwalu Nowa Huta Alternative na pewno nie zabraknie tego utworu.

Festiwal poprowadzi Adam Grzanka, kabareciarz, konferansjer, aktor, dziennikarz związany z Nową Hutą. Impreza odbywa się pod honorowym mecenatem posła Ireneusza Rasia.

Każdego roku organizatorzy zapraszają do udziału w festiwalu również młodych i nieznanych, dając im szanse zaistnienia na dużej profesjonalnej scenie. Początkujące zespoły zostają wyłonione z pośród zgłoszeń na fanpagu na Facebooku organizatora.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.