Wacken Open Air 2018 rozpoczęty! Jak zaprezentował się Skyline na otwarciu festiwalu? [GALERIA]

Justyna Kierzkowska
02.08.2018 15:57
Wacken Open Air 2018 - Skylina |undefined Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

W czwartek 2 sierpnia 2018 rozpoczęła się oficjalnie dwudziesta dziewiąta edycja legendarnego Wacken Open Air. Jako pierwsi swoje umiejętności pokazali muzycy z grupy Skyline, co udokumentował za pomocą aparatu specjalny wysłannik Antyradio.pl. 

Od 29 lat w małej miejscowości Wacken na północy Niemiec odbywa się jeden największych i najważniejszych festiwali, który dla wielu fanów ciężkiego grania z całego świata stanowi synonim tego co najlepsze w rockowo-metalowej muzyce. Ponad stutysięczna publiczność przemierza po kilkanaście kilometrów dziennie, by obejrzeć jak najwięcej metalowych gigantów, którzy występują na dziewięciu scenach jednocześnie.

Wprawdzie festiwal nieoficjalnie wystartował już w środę 1 sierpnia 2018, koncertami m.in. byłego wokalisty Marillion, Fisha i Sepultury, z których zdjęcia możecie już zobaczyć na Antyradio.pl, a także występami Nazareth, Backyard Babies, Toxic Holocaust i Fischer-Z, jednak oficjalne otwarcie nastąpiło w czwartek 2 sierpnia 2018 o godzinie 13.30.

Żeby tradycji stało się zadość jako pierwszy zaprezentował się najbardziej znany „otwieracz” na świecie, czyli niemiecki Skyline. Grupa występowała także na początku festiwalu podczas Wacken Open Air 2016 i Wacken Open Air 2017, co prezentowaliśmy Wam na łamach Antyradio.pl za pomocą zdjęć naszego specjalnego wysłannika.

Grupa powstała z inicjatywy Thomasa Jensena, założyciela i organizatora festiwalu. Zespół raz do roku gra covery innych kapel, które w danym roku występują podczas imprezy i jest obecny wśród fanów ciężkiej muzyki już od pierwszej edycji. I tym razem Thomas i spółka zaprosili na scenę kilku gości.

Zobacz zdjęcia z występu Skyline i otwarcia festiwalu Wacken Open Air:

Wacken Open Air 2018

Największe metalowe święto na świecie będzie miało miejsce w dniach 2 - 4 sierpnia 2018 roku, oczywiście w małej miejscowości Wacken na północy Niemiec. Zapewne jak co roku line-up przyprawi o zawrót głowy wszystkich fanów mocnego grania - w tym roku wystąpią między innymi: Arch Enemy, Behemoth, Dimmu Borgir, Helloween, Epica, Firewind, In Extremo, Nightwish, Sepultura, Gojira, Judas Priest, Ghost, Children of Bodom, Steel Panther,czy Watain.

Streamy będą dostępne na stream.wacken.com and magenta-musik-360.de. Rozpiskę godzinową koncertów na Wacken Open Air 2018 można sprawdzić na Antyradio.pl.

Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.