CieszFanów Festiwal 2023 z mocarnym składem. Sprawdźcie gwiazdy nadchodzącej imprezy!

19.04.2023 13:00
CieszFanów Festiwal 2023 z mocarnym składem. Sprawdźcie gwiazdy nadchodzącej imprezy! Fot. materiały prasowe

CieszFanów 2023 rośnie w siłę. Organizatorzy ogłosili kolejne gwiazdy, które dołączyły do składu nadchodzącej imprezy i krótko mówiąc - będzie grubo. Patronat radiowy nad festiwalem podjęło Antyradio.

CieszFanów Festiwal 2023 - kolejne gwiazdy w składzie imprezy

Znamy kolejne gwiazdy CieszFanów Festiwal. Obok legend polskiego rocka pojawią się też artyści bardziej alternatywni. Do składu nadchodzącej imprezy dołączyli:

PROLETARYAT

Olej na każdym koncercie powtarza, że nazwę zaczerpnęli od najuboższej warstwy ludności starożytnego Rzymu. Tamten proletariat pasożytował na Rzymianach, ale zbytnio się nie buntował. Natomiast Olej w swoich tekstach zawsze atakował establishment, co wpisywało się nie tylko w walkę klas, ale także w idee punkowe, skąd nasz Proletaryat się wywodzi. Potężna ściana dźwięku ma w sobie iście metalową siłę. I to połączenie od ponad trzydziestu lat zwala z nóg.

RENATA PRZEMYK

Jeden z najważniejszych głosów kobiecych polskiej muzyki. Już w 1990 roku Renata zaśpiewała, że „babę zesłał Bóg” i ta piosenka stała się jej wizytówką do dziś. Jedna z niewielu wokalistek, które z powodzeniem występowały w tamtych czasach zarówno na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie, jak i na Festiwalu Muzyków Rockowych w Jarocinie. I w każdym z tych miejsc wzbudzała podziw i entuzjazm. Tak jest do dziś!

MERY SPOLSKY

Naprawdę nazywa się Maria Ewa Żak i jest jedną z twarzy nowej polskiej muzyki pop bardzo mocno zakrapianej elektroniką. Występowała na największych i najważniejszych festiwalach w naszym kraju świetnie sobie radząc na scenie i budując wizerunek kontrowersyjnej i niegrzecznej dziewczynki. Zresztą Mery jest nie tylko wokalistką i muzyczką, ale też pisarką, projektantką mody, studiowała scenopisarstwo i amerykanistykę.

KIRSZENBAUM

Co może dać połączenie sił filozofa, księgarza, tłumacza i skrzypka z anglistą, techwriterem i muzykiem? Tylko coś wyjątkowego. Kirszenabaum z pewnością taki jest. Tak jak niezwykłe jest ich połączenie muzyki klezmerskiej, słowiańskiej i anglosaskiej z post rockiem i loopowymi wstawkami oraz z gracją i wdziękiem użytym słowem, często nawiązującymi do literatury.

Przypominamy, że podczas tegorocznego festiwal w Cieszanowie wystąpią też:

Dezerter, Hunter, Słoń, Cool Kids Of Death, Strachy Na Lachy, Majka Jeżowska, Spięty, Frontside, Izzy And The Black Trees, Gooral, Dirty Shirt, Nanga.  

Polecamy

KONKURSUJEMY

Do konkursu na CieszFanów Festiwal zgłosiło się 173 zespołów z całej Polski. To rekord jeśli chodzi o cieszanowski festiwal, który odbywa się od 2008 roku. Przesłuchiwać i wybierać będzie jury, w skład którego wchodzą m.in. Bartłomiej Stolarek (Pol’and’rock Festival), Joanna Zientarska (Antyradio), Jarek Szubrycht (Gazeta Wyborcza), Leszek Gnoiński (Antyradio). Laureaci z poprzednich lat świetnie sobie radzą, a są wśród nich takie zespoły jak Transgresja czy Klangor. Zobaczymy, kto zwycięży w tym roku.

Konkurs odbywać się będzie na Małej Scenie. Nagrodzone zostaną trzy najlepsze zespoły - dwa wybrane przez jury, jeden  przez publiczność. Wszystkie zaprezentują się podczas CieszFanów Festiwal 2024, ale na komercyjnych zasadach.

KARNETY I BILETY

Trzecia pula jest w cenie 300 zł i ta cena będzie obowiązywać aż do wyczerpania tej puli. Potem zostaną podwyższone do 350 zł, a przed festiwalem będzie można je nabyć już na miejscu za 400 zł.

Osobne ceny są dla dzieci od 11 do 16 roku życia. Dla nich można karnety można nabyć za połowę ceny karnetu dla dorosłych. Natomiast dzieci do 10 roku życia wchodzą za darmo!

Będą też dostępne bilety jednodniowe zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci, ale dopiero w maju.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.