FEST Festival zostanie odwołany? Jest komentarz prezesa spółki

04.08.2023 14:50
Fest Festival odwołany? Fot. screen festfestival.pl

To nie wygląda zbyt dobrze. Może się okazać, że ważna impreza zostanie odwołana.

Kiedyś pisaliśmy o tym, że FEST Festival to "najładniejsza impreza w Polsce". Oczywiście każdy będzie miał swoją opinię w temacie, jednak trzeba przyznać, że jest tu mowa o ważnym wydarzeniu. W związku z tym myślimy, że najnowsze wieści krążące po sieci, to coś potencjalnie przykrego, a także niezwykle ważnego.

Czy FEST Festival zostanie odwołany?

Od rana jest głośno o tegorocznym FEST Festivalu i o tym, że może zostać odwołany. Początkowo internet został rozgrzany do czerwoności przez nieoficjalne wieści w temacie. Onet, patron medialny festiwalu ustalił, iż wstrzymano sprzedaż biletów, a artyści powoli usuwają konkretne terminy ze swoich harmonogramów związanych z imprezą.

Jakby tego było mało, pojawił się jeszcze komentarz prezesa spółki, Marcina Szymanowskiego, który powiedział wprost, że trwa szukanie pieniędzy, bo m.in. wpływy z przedsprzedaży biletów nie były wystarczające, a sytuacja sprowadza się do braków na poziomie 5 mln zł, niezbędnych do opłacenia podwykonawców.

Natomiast na łamach Wyborczej informowano, że jeszcze w czwartek na terenie festiwalowym odbywały się prace przy budowie sceny. Jednakże w piątek rano robotnicy zeszli z placu budowy i zaczęli wywozić kluczowy sprzęt.

Nawet sponsorzy powoli zaczęli usuwać swoje kampanie reklamowe. Później Łukasz Adamczyk, rzecznik chorzowskiego magistratu informował, że jest zalewany telefonami w sprawie odwołania Fest Festivalu. Niestety, sytuację komplikował fakt, że pomimo zabrania się za liczne próby kontaktu z organizatorami, rzecznik nie odniósł na tym polu sukcesów. Prawdopodobnie oświadczenie organizatora pojawi się około godziny 15 w piątek.

Ciężarówki z materiałami do budowania sceny odjeżdżają, w sieci zrobiło się ogromne zamieszanie. Całość naprawdę nie wygląda najlepiej. W tej chwili losy FEST Festivalu stoją pod znakiem zapytania i to zaledwie na kilka dni przed imprezą. Co więcej, ASZ:dziennik, który również jest patronatem medialnym festiwalu (choć to strona satyryczna), podaje informację z dopiskiem "to prawda", że wydarzenie nie odbędzie się.

Po więcej informacji zachęcamy was do odwiedzenia naszego Facebooka oraz Instagrama.

Marcin Hołowacz
Marcin Hołowacz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.