Jarocin Festiwal z pierwszymi gwiazdami. Kogo zobaczymy w 2023?

Aleksandra Degórska
16.12.2022 12:04
Jarocin Festiwal z pierwszymi gwiazdami. Kogo zobaczymy w 2023? Fot. shutterstock.com; zdjęcie poglądowe

Już ruszyła sprzedaż biletów na Jarocin Festival 2023.

Stali bywalcy Jarocin Festiwalu mogą już planować urlopy. Impreza odbędzie się w dniach 13–16 lipca 2023. Organizatorzy w końcu ogłosili pierwsze gwiazdy nadchodzącej edycji imprezy. Kogo zobaczymy w Jarocinie?

Polecamy

Jarocin Festiwal z pierwszymi gwiazdami. Kogo zobaczymy w 2023?

Jarocin Festiwal startuje z sezonem ogłoszeń. Nadchodząca edycja festiwalu to trzy dni z czołówką polskiej muzyki gitarowej i wydarzeniami specjalnymi. Na imprezie zagrają - Renata Przemyk, Nosowska, Closterkeller, Proletaryat, The Bullseyes, WaluśKraksaKryzys i Anieli.

Całość tradycyjnie już poprzedzi konkurs dla debiutantów – Jarocińskie Rytmy Młodych (13 lipca). Pierwsze wieści z kultowego festiwalu z pewnością przypadną do gustu miłośnikom mocnego grania z całej Polski. 

 

materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Na przyszłorocznym Jarocin Festiwal zagra m.in. świętująca niedawno 30-lecie pracy artystycznej niepokorna Renata Przemyk. Rockowe brzmienie, poruszające teksty, elementy etniczne, a także biały śpiew, a to wszystko okraszone dużą dozą ironii i dystansu. Wokalistka ma na koncie kilkanaście albumów solowych.

Kolejnym mocnym żeńskim punktem line-upu jest Katarzyna Nosowska, która musi wynajmować sporych rozmiarów magazyn, by pomieścić wszystkie statuetki i dyplomy dla najlepszej wokalistki i autorki tekstów. Chętnie eksploruje też sfery spoza świata muzycznego, w tym bardzo aktywnie działa na Instagramie i pisze książki. 

Polecamy

Do pogo porwielegenda polskiej sceny rockowej – grupa Proletaryat. Zespół od początku porusza się w estetyce crossover, łącząc punk, hardcore i metal. Charakterystyczne brzmienie z mocnymi, zaangażowanymi tekstami sprawia, że fascynacja zespołem od lat nie ustaje. Premiera nowego albumu jest zaplanowana na wiosnę 2023 roku.

W Jarocinie zagra też czołowy przedstawiciel nurtu tzw. klimatycznego rocka, czyli Closterkeller z Anją Orthodox na czele. Od czasów debiutu muzyka grupy przeszła ewolucję od zimnofalowych brzmień, przez flirt z ciężkim metalem, aż do psychodelicznego, nieco zakręconego pop-rocka. A cała ta muzyczna budowla dumnie stoi na potężnym, gotyckim fundamencie. 

WaluśKraksaKryzys to gitarowe objawienie 2019 roku i laureat Jarocińskich Rytmów Młodych z 2020 roku. Jego muzyka jest mieszanką nośnych riffów, elektroniki i słodko-gorzkich obserwacji związanych z codziennością (rówieśników) Walusia. Artysta sam o sobie mówi, że jest prostym w obsłudze chłopakiem, a pytany o teksty bezradnie rozkłada ręce i ze śmiechem odpowiada: „Są tak dosłowne, że nie wiem, co jeszcze mógłbym powiedzieć... Moja muzyka to poezja śpiewana na petardzie”. 

The Bullseyes, laureat Jarocińskich Rytmów Młodych z 2022 roku, podczas festiwalu zaprezentuje rockowy, multimedialny show. Twórczość duetu docenili dziennikarze muzyczni, a Jarek Szubrycht z „Gazety Wyborczej” podkreślił, że The Bullseyes to obecnie jedyny polski zespół parający się klasycznie pojmowanym rockiem. W Jarocinie zagra też debiutujący w 2022 roku duet Anieli. Grupę tworzą muzycy, których piosenki od lat śpiewa cała Polska. Wokalistka Joanna Prykowska to niezwykły głos Firebirds. Z kolei Paweł Krawczyk napisał muzykę na większość płyt zespołu Hey. Jako Anieli otwierają nowy rozdział swoich muzycznych życiorysów. 

Jarocin Festiwal 2023: Ceny biletów i karnetów

Ceny biletów i karnetów:  

I pula:  

  • Karnet trzydniowy: 199,00 zł  
  • Bilet na pole namiotowe: 79,00 zł  

Bilety dostępne od 1.12.22 (g. 12:00) do 21.12.22 (g. 11:59) lub do wyczerpania puli biletów.  

II pula:  

  • Karnet trzydniowy: 239,00 zł  
  • Bilet na pole namiotowe: 99,00 zł  

Bilety dostępne od 15.12.2022 (g. 12.00) do 31.05.2023 (g. 11.59) lub do wyczerpania puli biletów.  

III pula:  

  • Karnet trzydniowy: 269,00 zł  
  • Bilet jednodniowy: 199,00 zł  
  • Bilet na pole namiotowe: 119,00 zł  

Bilety dostępne od 31.05.2023 (g. 12:00) do wyczerpania puli biletów. 

Cena wstępu na pole namiotowe dla jednej osoby wynosi: 79 zł (I pula), 99 zł (II pula), 119 zł (III pula). Wysokość ceny pola namiotowego zależy od obowiązującej puli biletów festiwalowych. 

Bilety dostępne na www.jarocinfestiwal.pl. 

Patronat nad Jarocin Festiwalem objęło Antyradio.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.