Red Hot Chili Peppers zagra koncert w Warszawie. Poznaliśmy kolejnego gościa specjalnego

24.01.2023 11:41
Red Hot Chili Peppers Fot. materiały prasowe Live Nation

Organizatorzy ogłosili kolejnego gościa specjalnego, którego zobaczymy przed warszawskim koncertem Red Hot Chili Peppers.

Zespół Red Hot Chili Peppers zobaczymy już niebawem w Polsce. Koncert odbędzie się 21 czerwca 2023 w Warszawie na PGE Narodowym. Wcześniej ogłoszono, że gościem specjalnym jest Iggy Pop. Teraz poznaliśmy kolejnego artystę, który tego dnia pojawi się w Warszawie.

Polecamy

Red Hot Chili Peppers zagra koncert w Warszawie. Poznaliśmy kolejnego gościa specjalnego

Trasa koncertowa Red Hot Chili Peppers wspiera wydane w 2022 roku dwa albumy studyjne "Unlimited Love" i "Return of the Dream Canteen". Obydwa krążki odnotowały #1 na liście Billboard Top Album Sales. Dzięki temu, że Red Hot Chili Peppers udało się umieścić 2 albumy na szczycie list sprzedaży w tym samym czasie, stają się pierwszym od 17 lat zespołem rockowym, któremu udało się to osiągnąć.

Piosenki z nowych krążków usłyszymy już w czerwcu 2023 w Warszawie. Organizatorzy wydarzenia poinformowali, że jako gość specjalny wystąpi nie tylko Iggy Pop, ale również amerykański zespół The Mars Volta.

Utworzony przez gitarzystę/kompozytora Omara Rodrígueza-Lópeza i wokalistę/tekściarza Cedrica Bixlera-Zavalę, zespół The Mars Volta powstał w 2001 roku z popiołów punk-rockowej formacji At The Drive-In z El Paso. Ich celem było "uhonorowanie korzeni i uczczenie zmarłych". The Mars Volta stworzyli muzykę, która połączyła latynoskie dźwięki, na których wychował się Rodríguez-López, z punkiem i muzyką undergroundową, którymi on i Bixler-Zavala interesowali się od lat, jak również futurystycznymi wizjami, w które się zagłębiali. Kolejne albumy były jedynymi w swoim rodzaju arcydziełami. Ich utwory o zapierającej dech w piersiach złożoności posiadały również potężną emocjonalną bezpośredniość. Po tym, jak grupa zamilkła, legion wielbicieli (w tym Kanye West) nie przestawał bić w bębny, aby powrócili.

Teraz - rok po tym, jak La Realidad De Los Sueños, luksusowy 18-płytowy box-set z ich muzycznym katalogiem, wyprzedał się w nakładzie 5000 sztuk w ciągu 24 godzin - duet powraca, tym razem w towarzystwie klawiszowca Marcela Rodrígueza-Lópeza, basistki Evy Gardner i perkusisty Willy'ego Rodrigueza Quiñonesa. Nowy album rozwiewa niektóre z wieloletnich stereotypów, że The Mars Volta nieustraszenie przeciwstawiają się wszelkim oczekiwaniom i kategoryzacjom.

Polecamy

Zamiast tego, „The Mars Volta” pulsuje subtelną błyskotliwością, karaibskimi rytmami podtrzymującymi wyrafinowane, burzliwe piosenki. To The Mars Volta w ich najbardziej dojrzałej, zwięzłej i skupionej formie. Wykorzystując gniew dla najlepszego efektu, The Mars Volta łączy undergroundowo-popowe melodie Rodrígueza-Lópeza z mrocznymi opowieściami sci-fi Bixlera-Zavali o okultyzmie i złych rządach. Skupiając pasję, poezję i moc w zasięgu ręki album „The Mars Volta” jest najbardziej ekscytującą i przystępną muzyką, jaką grupa kiedykolwiek nagrała.
 
Bilety na koncert Red Hot Chili Peppers dostępne w sprzedaży na LiveNation.pl i redhotchilipeppers.com.

Patronat nad warszawskim koncertem Red Hot Chili Peppers objęło Antyradio.
 

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.