Soulfly gwiazdą Jarocin Festiwal 2023. Zespół dołączył do składu imprezy

26.04.2023 10:23
Soulfly gwiazdą Jarocin Festiwal 2023. Zespół dołączył do składu imprezy Fot. SZYMON AKSIENIONEK/Reporter/East News

Do festiwalowego line-upu dołącza grupa Soulfly! Ponad dwie dekady na scenie, niezliczone światowe trasy koncertowe, 12 albumów na koncie. Amerykańska legenda metalu wraca do Jarocina po 10 latach. 

Soulfly zagra na Jarocin Festiwal 2023

Charyzmatyczny współzałożyciel brazylijskiej Sepultury, ikona undergroundu i tropiciel ekstremalnego metalu Max Cavalera, kilka miesięcy po odejściu z grupy założył formację, która stworzyła własny, niepowtarzalny styl. W utworach Soulfly jest miejsce zarówno na mocne granie z pogranicza groove’u, thrashu, nu metalu, jak i etniczne dźwięki bliskie tradycyjnej muzyce ludowej czy world music.

Polecamy

Te same głos, ciało i duch, które zapoczątkowały Soulfly w 1997 roku, przywołują niemożliwie ciężki hałas do dziś. Można tego doświadczyć słuchając dziesięciu utworów monstrualnej muzyki na ostatnim i zarazem dwunastym wydawnictwie grupy – Totem (2022). Album ma dwóch ojców, a właściwie jest dziełem ojca – lidera Soulfly i jego syna Zyona – perkusisty zespołu.

Album został wyprodukowany przez Maxa i Arthura Rizka (Code Orange, Ghostemane, Outer Heaven), a gościnnie udzielają się na nim John Powers (Eternal Champion), Chris Ulsh (Power Trip) i John Tardy (Obituary). Max Cavalera od lat tworzy hymny z ważnym przesłaniem i tych z całą pewnością nie zabraknie podczas koncertu w Jarocinie.

Polecamy

Przypomnijmy, że 14-16 lipca br. na słynnych boiskach przy ul. Maratońskiej wystąpią też m.in. Agnieszka Chylińska, Nosowska, Tomek Lipiński + Goście, T.Love, Renata Przemyk, Moskwa, Strachy na Lachy, Proletaryat, Voo Voo, Ga-Ga Zielone Żabki, Luxtorpeda, WaluśKraksaKryzys, Myslovitz, Fisz Emade Tworzywo, Closterkeller, Big Cyc, Anieli, The Bullseyes, Masala Soundsystem, Masturbator, Wrona, Baika, Happy Pills, 1125 – z ogłoszonym właśnie Soulfly to łącznie 25 artystów i artystek, a to jeszcze nie koniec!

Organizatorem festiwalu jest poznańska agencja koncertowa Good Taste Production. Współorganizatorem wydarzenia jest Muzeum Regionalne w Jarocinie, a mecenasem Gmina Jarocin. Partnerzy festiwalu to: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin oraz Spichlerz Polskiego Rocka. Partnerzy medialni: Antyradio, „Gazeta Wyborcza”, „Teraz Rock”, „Gazeta Jarocińska”, cgm.pl i Interia.

Polecamy
materiały prasowe Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.