10 polskich wokalistek, które powinien znać każdy fan gotyckich brzmień

Aleksandra Degórska
17.11.2017 15:22
|north Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Wprawdzie do kolejnej edycji Castle Party zostało ładnych parę miesięcy, ale fani gotyckich brzmień już szykują się na tę imprezę. Żeby nieco skrócić Wam oczekiwanie prezentujemy ranking wokalistek, które rozgrzeją Was w długie listopadowe wieczory.

Castle Party to jeden z największych w Europie festiwali w klimacie rocka gotyckiego. Od 1994 roku odbywa się na terenie malowniczego zamku w Bolkowie. Impreza gości nie tylko wykonawców reprezentujących klasyczny gothic, ale i artystów innych gatunków, których łączy mrok zawarty w ich muzyce.

Na tę chwilę organizatorzy ogłosili następujące zespoły: Samael, Katatonia, Project Pitchfork, Faun, The Eden House, Agonoize, Theatre of Hate, Tyske Ludder, Made In Poland, Grausame Tochter, The House of Usher, Escape with Romeo, Traitrs, Gothminister, Department, Vulture Industries i Leśne Licho.

Bilety na festiwal możecie zakupić na castleparty.pl.

Czekając na festiwal warto zwrócić uwagę na gotyckie wokalistki z naszego kraju. Artystki zostały przedstawione w alfabetycznej kolejności.

1. Karolina Andrzejewska - Batalion D'amour

2. Anna Gahan - Dance on Glass

3. Inga Habiba - Lorien

4. Maja Konarska - Moonlight

5. Agnieszka Leśna - Red Storm

6. Paulina Maślanka - Delight

7. Anja Orthodox - Closterkeller

8. Agata Pawłowicz - This Cold

9. Anna Pietrzak - Sellisternium

10. Magdalena „Medeah” Stupkiewicz - Artrosis

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.