10 rockowych utworów z okazji Dnia Taniego Wina

Justyna Kierzkowska
04.11.2016 13:14
10 rockowych utworów z okazji Dnia Taniego Wina Fot. Flickr.com + Muszkieter Pejta

4 listopada to najprawdziwsze święto miłośników drinków z procentami. Z tej okazji mamy dla Was TOP 10 utworów, które wprawią Was w iście szampański nastrój!

Czym byłyby imprezy bez taniego wina, kupionego w monopolowym za rogiem za ostatnie grosze wydłubane z portfela? Czy potraficie sobie wyobrazić studenckie spotkania na ławeczkach w parku, na których nie gościłby ten dostojny alkohol, pity prosto z butelki dla niepoznaki owiniętej papierem?

Wypijcie za nasze zdrowie i zobaczcie, w których rockowych utworach artyści poruszali odwieczny temat wina!

1. KSU – „Jabol Punk”

To bez wątpienia hymn kilu pokoleń, które jedyną nadzieję widziały już tylko w jabolu. Utwór KSU, w którym zespół przekonywał wszystkich zmęczonych i z problemami, że wystarczy chwycić mocno za szyjkę i porządnie z niej pociągnąć bardzo dobrze oddawał atmosferę drugiej połowy lat 80.

Metoda na życie i sposób na tłumNa kryzys, na gnicie, na chaos, na ból.

2. Alice Cooper – „Feed My Frankenstein”

Chociaż picie wina z filiżanki pokrytej futerkiem może (a nawet powinno!) wydawać się nieco dziwne, to jednak nie da się zaprzeczyć, że Alice Cooper w 1991 roku w utworze, który trafił na płytę „Hey Stoopid” dobrze znał się na rzeczy. Wiedział m.in., że rozmowy rozmowami, ale przede wszystkim liczy się odpowiednie wino.

You don't want to talkSo baby shut upAnd let me drink the wine from your fur tea cup.

3. INXS - „Never Tear Us Apart”

W 1987 roku zmarły dziesięć lat później Michael Hutchence wyśpiewywał, że ze swą ukochaną mógłby żyć długo i jeszcze dłużej, ale zdawał sobie przy tym sprawę z faktu, że zawsze należy się odpowiednio zabezpieczyć na wypadek nieprzewidywalnych okoliczności. I w ten oto sposób niepowtarzalne wino powstałoby właśnie z wylanych przez te lata łez.

We could liveFor a thousand yearsIf I hurt youI'd make wine from your tears.

4. The Rolling Stones - „You Can't Always Get What You Want”

Na winie znali się również Rolling Stonesi! W jednym z najsłynniejszych kawałków, wydanym w 1969 roku, wzrok wokalisty przyciągnęła... oczywiście, piękna dziewczyna. Ale najważniejszym elementem nie są tu ani jej oczy, ani nawet ubranie, a lampka wina w dłoni. W dalszej części utworu szlachetny trunek przechodzi wprawdzie dość dziwną przemianę, ale to już inny temat...

I saw her today at a reception,a glass of wine in her hand.

5. Led Zeppelin - „Going to California”

Nie dość, że zmarnował swoje całe życie z nieodpowiednią kobietą i wypalił cały zapas papierosów, to w dodatku skończyło mu się wino. Trudno się więc dziwić, że z bolącym sercem postanowił udać się do słonecznej Kalifornii.

Spent my days with a woman unkind,Smoked my stuff and drank all my wine.

6. Oasis - „Champagne Supernova” 

Noel Gallagher w utworze z 1995 roku postanowił oznajmić światu, że wprawdzie zna smak wina, ale od tego taniego za kilka złotych zdecydowanie woli prawdziwą bombę - champagne supernovą, czyli szampana w kieliszku do martini, którego brzegi zostały posypane kokainą. 

Some day you will find me
Caught beneath the landslide.
In a champagne supernova in the sky.

7. Def Leppard - „Me and My Wine” 

Muzycy z Def Leppard najwyraźniej tak mocno szanowali wino, że jednemu z utworów po prostu dali tytuł „Ja i moje wino”. Tekst jest po prostu bardzo życiową historią o wyjściu z kumplami na drinki, które jak zwykle skończyło się porannym wielkim kacem...

Me and the boys have been drinking
Feeling like this is the wrong time for thinking.
All I can say is I'm doing fine with just me and my wine.

8. Nine Inch Nails - „Physical (you're so)” 

W hierarchii wartości wokalisty Nine Inch Nails, poza miłym spędzeniem czasu z wybraną panią, zarówno w domu, jak i zewnątrz, bardzo wysoko znajduje się oczywiście wino. Już starożytni wiedzieli, że bez wina dobrej zabawy tak naprawdę wcale nie ma, a z ich mądrości korzystały kolejne pokolenia rockmanów.

I wanna take you baby,
I wanna take you out,
I wanna wine and dine you.

9. Queen - „Killer Queen” 

Od czego zaczyna utwór Freddie Mercury? Oczywiście od faktu, że „Królowa Morderczyni” w swoim pięknym kredensie trzyma butelkę Moet et Chandon, czyli szampana jednej z najbardziej znanych marek na świecie. W końcu bez wina żadne porządne spotkanie nie może się odbyć!

She keeps Moet and Chandon in her pretty cabinet 'Let them eat cake' she says Just like Marie Antoinette. 

10. Whitesnake - „Wine, Women An' Song” 

Grupa Whitesnake od czasu wydania albumu „Come an' Get It” w 1981 roku ma jasno określone oczekiwania. Do pełnej satysfakcji muzykom dobra kobieta i zatruta miłością butelka alkoholu. Jest nieco dekadencko, ale jednak wciąż w rockowych klimatach.

Give me a good time woman,An' a love potion bottle of booze.
Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.