Ten nieśmiały 18-latek to Freddie Mercury. Zobacz archiwalne nagrania z 1964 roku

03.06.2020 13:54
Freddie Mercury z Queen|north Fot. East News

Na nagraniach widać Freddiego wraz z innymi uczniami college'u.

Jaki był Freddie Mercury zanim zdobył serca wielu fanów rocka i występował na największych scenach na świecie? W wieku 17 lat przeprowadził się do Anglii z powodu Rewolucji Zanzibarskiej. Rozpoczął naukę w college'u i uczęszczał do klasy sztuki oraz projektowania graficznego. To właśnie on zaprojektował logo Queen, które składa się ze znaków zodiaku czterech muzyków zespołu.

Ten nieśmiały 18-latek to Freddie Mercury. Zobacz archiwalne nagrania z 1964 roku 

Jak Freddie wyglądał w wieku 18 lat? W internecie pojawiło się nagranie z 1964 roku, z pierwszego semestru nauki Freddiego w college'u. Trudno w to uwierzyć, ale nastolatek był wówczas wstydliwym chłopakiem. Czy marzył o karierze gwiazdy rocka? Już wtedy ubierał się ekstrewagancko i interesował nowinkami muzycznymi.

Przeczytaj także

"You Are The Champions": Queen i Adam Lambert z nową wersją ponadczasowego hitu

Łącząc się wirtualnie pomiędzy Wielką Brytanią i Los Angeles, Brian May i Roger Taylor oraz Adam Lambert nagrali "You Are The Champions": nową wersję klasycznego utworu Queen "We Are The Champions". To pierwszy oficjalnie wydany utwór Queen i Lamberta. 

To właśnie Lambert wpadł na pomysł, by zmienić linijkę tekstu na „You Are The Champions” – wszystko zadziało się w trakcie jednego z „wirtualnych jamów” na Instagramie. Fani domagali się, by utwór trafił do oficjalnej dystrybucji. Zespół postanowił więc nagrać kawałek. Zyski ze sprzedaży zasilą COVID-19 Solidarity Response Światowej Organizacji Zdrowia.

Zobacz także: Queen jak ich jeszcze nie słyszeliście. Hit „Under Pressure” zagrane na… przedmiotach codziennego użytku 

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.