31 lat temu zmarł Freddie Mercury. Ten utwór był jego ostatnim nagraniem z Queen

24.11.2020 12:50
Freddie Mercury, Queen Fot. East News

Freddie Mercury odszedł 31 lat temu. Przypominamy jego ostatni utwór, który trafił kilka lat po jego śmierci na album "Made in Heaven".

Freddie Mercury dowiedział się o tym, że ma AIDS wiosną 1987 roku. Wokalista chciał po sobie zostawić jak najwięcej materiału i postanowił nagrywać wokale, gdy tylko na to pozwalał mu jego stan. Muzycy Queen relacjonowali, że pod koniec życia, Freddie nie był w stanie stać przy mikrofonie, ale mimo wiotkiego ciała, jego głos był nadal mocny.

Wokalista zmarł 24 listopada 1991 roku w swoim londyńskim domu na zapalenie płuc z powodu zaniżenia odporności organizmu. 31 lat po jego śmierci przypominamy utwór, który był jego ostatnim nagraniem.

Polecamy

31 lat temu zmarł Freddie Mercury. Ten utwór był jego ostatnim nagraniem z Queen

Ostatnią piosenką nagraną przed śmiercią Freddiego był kawałek "Mother Love". Wokalista nie zdążył zaśpiewać całego utworu i trzecią zwrotkę wykonał Brian May. W takiej wersji kawałek ukazał się na płycie "Made in Heaven" wydanej kilka lat po śmierci frontmana.

Polecamy

Brian May tak wspomina nagrywanie piosenki "Mother Love"

Pisałem jeden wers i śpiewałem Freddiemu ten fragment, bo utwór jeszcze nie był gotowy. Na każdą linijkę robił 4 podejścia, potem pisaliśmy kolejny wers. Mówił do mnie: „Podaj mi wódkę”, to dawało mu siłę. Po kolejnym szocie mówił: „Daj mi więcej tekstu. Więcej, więcej, więcej. Chcę to nagrać”. Był bardzo skupiony, bo wiedział, że nie ma tak dużo czasu.

Posłuchajcie ostatniego utworu Freddiego:

Polecamy

Na końcu piosenki słychać fragmenty utworów "Seven Seas Of Rhye", "Goin’ Back" zarejestrowany przez Freddiego jako Larry Lurex w 1973 roku oraz fragment legendarnego koncertu Queen na Wembley w 1986 roku. Utwór kończy się płaczem dziecka, co symbolizuje narodziny nowego życia.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.