35 rockowych i metalowych emotikon

Aleksandra Degórska
18.01.2016 10:57
35 rockowych i metalowych emotikon Fot. musicemojis.tumblr.com

Gwiazdy mocnego grania jako emotki? Elektroniczna ikona teraz w pełni odda Wasze muzyczne upodobania.

Internetowe buźki zdominowały nasze życie. Ciężko sobie wyobrazić, by w dzisiejszych czasach napisać wiadomość w serwisach społecznościowych bez umieszczenia jakiegoś obrazka, który dosadniej oddałby to, co mamy na myśli. Niektórzy nawet żartują, że nie trzeba pisać żadnych słów, bowiem wystarczy wysłać odpowiednie emotikony.

Oczywiście kotojednorożec czy inne dziwne stworzenia nie są szczytem marzeń fana ostrego grania, ale również dla nich znajdzie się coś odpowiedniego.

W listopadzie 2015 roku fińscy metalowcy doczekali się swojej własnej emotikony, która oddała ich buntowniczego ducha. Również w najnowszej aktualizacji systemu iOS w wersji 9.1 znajdą się „diabelskie rogi”. A co, gdyby używać emotek z Waszymi ulubionymi artystami? Na taki pomysł wpadł artysta Bruno Leo Ribeiro, ten sam, który stworzył metalowy emotikon.

Music Emojis to jak sama nazwa wskazuje muzyczne znaczki z podobiznami takich artystów jak Pantera, Iron Maiden, Foo Fighters, Ghost, Nirvana, The Beatles czy Queen. Do wyboru, do koloru.

Trzeba przyznać, że artysta szczegółowo przestudiował wygląd muzyków, dzięki czemu nawet w wersji obrazkowej od razu można poznać kto jest kim. Bono jak zawsze paraduje w okularach, KISS ma na sobie charakterystyczny makijaż, Slash cylinder, a Keith Richards pali papierosa, który nigdy nie gaśnie.

Bruno Leo Ribeiro jest pierwszym twórcą takich znaczków, czego w ogóle się nie spodziewał:

Zadałem sobie pytanie: „Co jeśli stworzę emotikony z muzycznymi artystami i kapelami?”. Moja pierwsza myśl była taka, że prawdopodobnie już ktoś to zrobił. Dokładnie to sprawdziłem i okazało się, że nikt wcześniej tego nie wymyślił. Spędziłem parę godzin, stworzyłem pierwszy i przypadł mi on do gustu. Ludzie lubią emotikony i muzykę, więc połączyłem to w jedną całość.

Która emotka podoba się Wam najbardziej?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.