5 metalowych koncertów, które możecie obejrzeć nie wychodząc z domu

19.03.2020 12:54
Koncert|undefined Fot. shutterstock.com

Każdy kto tęskni za muzyką na żywo podczas obowiązkowej kwarantanny może zajrzeć na YouTube'a. Na oficjalnych kanałach nie brakuje metalowych koncertów.

Pandemia koronawirusa sprawiła, że wszystkie wydarzenia kulturalne, w tym koncerty, w naszych okolicach zostały odwołane. Pod znakiem zapytania stoją aktualnie także letnie festiwale. Ich organizatorzy nie zaprzestają prac i przygotowań do imprez, jednak za granicą, duże eventy jak chociażby Glastonbury Music Festival zostały odwołane. Niestety nie możemy jeszcze wykluczyć, że podobnie stanie się w Polsce.

Dla fanów ciężkiego grania uczestnictwo w koncertach jest szczególnie ważne, a kolejne ogłoszenia o odwołanych eventach mogą nastroić bardzo negatywnie. Jednak podczas obowiązkowej kwarantanny zamiast zastanawiać się i snuć pesymistyczne scenariusze o tym, jak to nie będziemy mogli uczestniczyć w koncertach idoli jeszcze tygodniami, warto skorzystać z innych opcji.

Przeczytaj także

5 metalowych show do obejrzenia w domu

Jedna z nich to transmisje z koncertów online, które coraz częściej w dobie koronawirusa pojawiają się w sieci. Inna - legalne nagrania na platformach takich jak YouTube. Okazuje się, że za pośrednictwem strony możemy zobaczyć szereg metalowych show w wysokiej jakości nie wychodząc z domu. Oto kilka z nich:

1. Ulver - Norwegian National Opera (2010)

Niezwykły koncert opublikowany na YouTubie w czterech częściach zagrała grupa Ulver. Norweska Opera Narodowa w 2010 roku wypełniła się ich mroczną, mglistą i niezwykle klimatyczną muzyką. Koncert to nie tylko niekończąca się frajda dla naszych uszu, ale tez i oczu. Występ przepełniony został instalacjami artystycznymi i ciekawą interpretacją wizualną słyszanych dźwięków.

2. Nocny Kochanek - Lajw na żywo, Progresja (2018)

Na oficjalnym kanale Nocnego Kochanka na YouTubie znajdziecie pierwsze wydanie na żywo w dyskografii zespołu. Koncert "Lajw na żywo" zarejestrowany w warszawskiej Progresji jest dostępny w całości w bardzo dobrej jakości. Dodatkowo na kanale możecie znaleźć całą dyskografię grupy, a nawet wersje karaoke ich numerów.

3. Decapitated - Woodstock (2015)

Oficjalny kanał KręciołaTV to skarbnica nagrań z Finałów WOŚP oraz z Kostrzyna nad Odrą. Wśród koncertów opublikowanych w całości znajdziemy tam między innymi występ polskich deathmetalowców z Deacapitated. W 2015 roku muzycy zagrali wyjątkowy show na Najpiękniejszym Festiwalu Świata, w którym dzięki Kręciole możemy uczestniczyć bez końca.

4. Alice In Chains - MTV Unplugged

Na YouTubie znajdziemy także coś dla fanów lżejszych klimatów. Fanom akustycznych wersji znanych utworów polecamy nagranie z występu Alice In Chains w MTV, gdzie muzycy zagrali koncert Unplugged. Według wielu widzów był to jeden z najlepszych materiałów zarejestrowanych w ramach serii. Co więcej, w wydarzeniu wziął udział nieżyjący już frontman formacji Layne Staley. Niestety na kanale Alice In Chains nie istnieje opcja obejrzenia koncertu w całości w naszym kraju, jednak zainteresowani mogą odtworzyć playlistę z większością pojedynczych utworów lub stworzyć własną.

5. Obituary - Bloodstock (2017)

Na deser polecamy nagranie z koncertu deathmetalowców z Obituary. W serwisie YouTube na kanale Bloodstocku możecie obejrzeć występ formacji zarejestrowany podczas festiwalu w 2017 roku. Set gigantów muzyki ekstremalnej objął wówczas kawałki takie jak "Internal Bleeding", "Ten Thousand Ways to Die" czy "Slowly We Rot".

Zobacz też: Katastrofalne straty branży rozrywkowej przez koronawirusa. Nadchodzą masowe zwolnienia 

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.