5 metalowych potraw

Robert Skowronski
22.05.2015 17:45
5 metalowych potraw Fot. John Hurkes

W naszym Antymenu polecamy dziś demoniczne przysmaki szefa kuchni, Johna Hurkesa. Oto diabelskie przepisy inspirowane muzyką Black Sabbath, Danzig, Exodus, Nuclear Assault i Carcass.

Zapraszamy do stolika wymazanego krwią i udekorowanego pentagramami, na którym swoje plugawe dania serwuje Hurkes z restauracji Bulldog Northeast w Minneapolis. Kucharz już wcześniej zaprezentował kulinarne zło poprzez pizzę inspirowaną utworem Slayera „Reign in Blood”. Teraz lista demonicznych przysmaków rozszerzyła się o kolejne pozycje z piekła rodem.

1. Matka wszystkich burgerów - soczysty Danzig Lucifuge

danzig Fot. foto: John Hurkes

Składniki: czarna wołowina typu Angus, ser pleśniowy Lucifuge, cebula Chrystusa i najczarniejszy z czarnych sosów barbecue. Serwowane na domowej roboty bułce bólu.

2. Exodus i krwawa uczta z wieprzowiny

exodus Fot. foto: John Hurkes

Składniki: pieczona na ogniu wieprzowina posypana czarną solą Black Carbon zbieraną z Morza Martwego, do tego grillowane krwiste kawałki kiełbasy w jeżynowej zalewie, gotowane żółtka jajek, purpurowe ziemniaki Fingerling, smażone pomarańcze, liście wasabi.

3. Nachos Nuclear Assault

nuclear assault Fot. foto: John Hurkes

Składniki: duszona na ogniu wieprzowina, konserwowa cebula i papryczki jalapenos, serowy reaktor nuklearny, frytki z policyjnym gazem pieprzowym OC-17, nachos.

4. Pizza Black Sabbath

black-sabbath Fot. foto: John Hurkes

Składniki: angielska kiełbasa, wędzona mozzarella, sos beszamelowy, purpurowe liście bazylii, słodki lawendowy miód, ciasto wytworzone w brytyjskim młynie Mapledurham Watermill, który widnieje na okładce debiutu Black Sabbath.

Pizza Black Sabbath to crème de la crème dań Johna Hurkesa. Gastronomiczny Mistrz tłumaczy proces przygotowania bluźnierczej potrawy:

Mąka na ciasto dojrzewała od początku lat 70. 12-calowa pizza wzięła się z przepisu na chleb stworzonego przez Złą Kobietę - żonę młynarza z angielskiego młynu Mapledurham Watermill.

By tworzyć takie dania Hurkes potrzebuje doskonałej metalowej płyty i wysokiej jakości składników, które przekładają się na satanistyczno-kulinarne pomysły. Czasami inspiracje pojawiają się w religii lub polityce, jednak to właśnie ciężkie gitarowe granie ma największy wpływ na kucharza. Tak też było z pizzą Sabbathów:

 Przechodzi przez nią głos Ozzy'ego Osbourne'a, solówki Tony'ego Iommiego wnikają w kawałki kiełbasy, linie basu Geezera Butlera otulają pyszny topiony ser, zaś pałeczki perkusyjne Billa Warda zanurzone są w miodzie i ziołach. Gdy tylko pizza jest gotowa do zjedzenia, a butelki piwa są już otworzone, jest się od razu pozostawionym w próżni.

John Hurkes wspomina, że być może zbierze wszystkie swoje przepisy w książce. Byłby to prawdziwy kulinarny „Necronomicon, czy też może „Necronomicook. W głowie szefa kuchni powstają kolejne pomysły do Antymenu - sałatka Iron Maiden, czy też danie inspirowane twórczością Carcass. Nie ma ono jeszcze pełnej nazwy i nie zdradzono jego składników, ale pewne jest, że drzemie w nim wegetariańskie zło.

5. Niezidentyfikowane wege-danie Carcass

carcass Fot. foto: John Hurkes

Diabelskie bon appétit!

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.