A Perfect Circle nawiązał do Davida Bowiego i księżniczki Lei w tekście nowego singla „So Long, And Thanks For All The Fish”

Maciej Koprowicz
17.04.2018 14:54
A Perfect Circle nawiązał do Davida Bowiego i księżniczki Lei w tekście nowego singla „So Long, And Thanks For All The Fish” Fot. MARTY LEDERHANDLER/ASSOCIATED PRESS/FOTOLINK/EAST NEWS, Century Fox/REX/Shutterstock/EAST NEWS

Pełen popkulturowych odniesień utwór zapowiada pierwszy od 14 lat album A Perfect Circle, „Eat The Elephant”.

Tool wciąż pracuje nad piątym albumem studyjnym. Jeśli tak dalej pójdzie, to pod względem liczby albumów wyprzedzi go drugi zespół Maynarda Jamesa Keenana,  A Perfect Circle. Już 20 kwietnia 2018 ukaże się czwarty album studyjny tej amerykańskiej supergrupy, zatytułowany „Eat The Elephant”. Formacja, w której oprócz Keenana występują również m.in. Billy Howerdel i James Iha z The Smashing Pumpkins powraca z nową muzyką po 14 latach przerwy.

Kolejnym singlem promującym wydawnictwo jest „So Long, And Thanks For All The Fish”. Tytuł z pewnością musi wydać się znajomy wszystkim fanom fantastyki – Keenan zaczerpnął go od trzeciej części powieściowego cyklu „Autostopem przez galaktykę” Douglasa Adamsa, „Cześć, i dzięki za ryby”.

Z kolei tekst utworu to przewrotny hołd dla gwiazd popkultury, które zmarły w ostatnich latach – słyszymy m.in. o Majorze Tomie, czyli postaci stworzonej przez Davida Bowiego, Księżniczce Lei z „Gwiezdnych wojen”, którą zagrała Carrie Fisher i o Willym Wonce, w którego oryginalnie wcielił się Billy Wilder. Maynard wspomina również o Prinsie, bokserze Muhammadzie Alim i zmarłej na raka matce futbolisty Toma Brady’ego. Oczywiście frontman A Perfect Circle nie byłby sobą, gdyby trochę nie poironizował – z dużym dystansem traktuje kwestię komercjalizacji ich śmierci, przedstawionej jako medialne widowisko.

Posłuchajcie nowego utworu A Perfect Circle:

A Perfect Circle „Eat The Elephant” – tracklista:

 1. „Eat the Elephant”
 2. „Disillusioned”
 3. „The Contrarian”
 4. „The Doomed”
 5. „So Long, And Thanks for All the Fish”
 6. „TalkTalk”
 7. „By and Down the River”
 8. „Delicious”
 9. „DLB”
 10. „Hourglass”
 11. „Feathers”
 12. „Get the Lead Out”
Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.