A gdyby tak Cliff Burton nie zginął?

Urszula Drabińska
15.10.2014 15:44
A gdyby tak Cliff Burton nie zginął? Fot. Alfred Nitsch, CC BY-SA 3.0

Każdy przynajmniej raz w życiu zadał sobie to pytanie. Dzięki gitarzyście Anthrax chyba w końcu poznaliśmy odpowiedź...

Potwierdziły się plotki rozsiewane od jakiegoś czasu przez Dave’a Mustaine’a, gitarzystę Metalliki w latach 1981-1983. W 1986 roku James Hetfield, Kirk Hammett i Cliff Burton planowali wyrzucić z kapeli Larsa Ulricha. Czekali tylko, aż skończy się trasa „Damage, Inc.”.

Kulisy tamtej historii zdradził niedawno Scott Ian:

Chcieli dokonać zmiany i znaleźć nowego bębniarza. Wszyscy byliśmy zszokowani, zawsze było ich czterech. Pytaliśmy: „Wow! Naprawdę?”.

Gitarzysta zespołu Anthrax przy okazji premiery swojej autobiografii „I'm The Man: The Story Of That Guy From Anthrax” opowiedział, jak się wtedy czuł.

scott-ian-autobiography Fot. foto: materiały prasowe

Co mogłem zrobić? Jako przyjaciel ich wszystkich wiedziałem, że to nie będzie miłe dla Larsa, że to będzie do bani. Jednocześnie miałem nadzieję, że moi przyjaciele będą kontynuować granie i będą mogli robić to, co chcą.

Światem rządzi ironia i, jak wszyscy wiemy, historia potoczyła się zupełnie inaczej. 27 września 1986 roku niedaleko Dörarp w Szwecji Metallica miała wypadek. Bus przewrócił na bok i przygniótł Cliffa Burtona. Gitarzysta zginął na miejscu.

Zdaniem Scotta Iana wypadek sprawił, że wszyscy szybko poukładali sobie priorytety.

Mieliśmy po dwadzieścia kilka lat, cieszyliśmy się życiem i swoimi kapelami. I wtedy zdarzył się wypadek. Ciągle nie mogę tego pojąć.

Dalszy ciąg znacie: pozostałym muzykom w zasadzie nic się nie stało, byli jedynie w szoku. Po powrocie do Stanów Zjednoczonych targały nimi wątpliwości, ale ostatecznie zdecydowali się nie rozwiązywać zespołu. I osiągnęli kolosalny sukces.

Lars Ulrich pozostał w Metallice. Do dziś średnio raz na dwa tygodnie cieszy nas jakimiś newsami, czy to o przyjaźni z Noelem Gallagherem, czy też o tym, jak podziwia U2. Naprawdę smutno by było bez tego.

Urszula Drabińska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.