Aerosmith w eleganckim wydaniu

Aleksandra Degórska
22.07.2016 16:12
Aerosmith w eleganckim wydaniu Fot. kadr z wideo; Caryca Pejnta

Francja elegancja! Aż trudno poznać „Dream On” w takiej swingowej wersji...

Długie nogi i seksowny głos. Nie, nie mówimy tutaj o wokaliście Aerosmith, choć uroku osobistego nie można mu odmówić. Facet zasłynął z tego, że ma ogromne usta i że potrafi trochę śpiewać.

Długie nogi natomiast należą do Morgan James, która wraz z Postmodern Jukebox nagrała cover „Dream On”. Ballada z powerem pochodzi z debiutanckiej płyty kapeli z 1973 i stała się jednym z najbardziej rozpoznawalnych numerów kapeli.

Nic zatem dziwnego, że numer doczekał się wielu coverów i jak się okazuje świetnie nadawałby się na swingujący utwór, przy którym chce się grzeszyć:

Trzeba przyznać, że blondyna ma kawał głosu i „Dream On” w takiej babskiej wersji brzmi bardzo przyzwoicie. Ciekawe co na to Steven Tyler, który niedawno wydał płytę utrzymaną w klimacie country, może da się skusić na swing?

Postmodern Jukebox słynie z tego, że przerabia utwory, którym daleko do jazzu czy swingu na numery utrzymane właśnie w tym klimacie.

Posłuchajcie również, jak kapela wykonała cover Bruce'a Springsteena. Poznajecie ten kawałek?

Formacja ma na swoim koncie również „Seven Nation Army” czy „Sweet Child O’ Mine” w staromodnym wydaniu oraz Radiohead w wersji vintage.

Jak oceniacie swingowy cover numeru Aerosmith?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.