Alice Cooper, Johnny Depp i Joe Perry grają Pink Floyd

Mateusz Boronczyk
27.08.2015 12:32
Alice Cooper, Johnny Depp i Joe Perry grają Pink Floyd Fot. kadr z wideo

Gwiazdy łączą siły z muzykami The Beatles, Foo Fighters i AC/DC w hołdzie rocka lat 70. i publikują pierwsze utwory ze zbliżającej się płyty. Nadchodzi największa supergrupa w historii?

Idea Hollywood Vampires sięga przełomu lat 60. i 70., kiedy w osławionym pubie „Rainbow” na Sunstet Strip w Los Angeles, niemalże wszystkie ówczesne gwiazdy rockowe spotykały się, żeby trochę poimprezować. Później stwierdziły, że zrobią z tego elitarny klub. Żeby się dostać był jeden warunek - musiałeś przepić całą resztę.

Alice Cooper tak wspomina tamte czasy...

To były idealne lata. Był mały pokoik w Rainbow, zarezerwowany tylko dla nas. W klubie byłem ja, Keith Moon, Ringo Starr, Micky Dolenz, Harry Nilsson i wielu innych. To był jeden wielki tłum. Te same osoby każdej nocy. Co jakiś czas wpadał też John Lennon czy Keith Emerson, którzy byli honorowymi gośćmi Hollywood Vampires. Nadal w Rainbow jest plakietka z napisem „Legowisko Hollywood Vampires”.

Muzyk dodaje, że tak wyglądał niemalże każdy ich dzień. Jednego dnia gościem mógł być Jim Morrison, a kolejnego, jego miejsce zajął Jimi Hendrix.

Pomysł założenia kapeli, pojawił się blisko 40 lat później, w 2011 roku, po wspólnym koncercie Coopera i Deppa. Według niego, wszyscy z nich składają hołd legendom sprzed lat. Z tą różnicą, że dziś już nie piją. 

„Another Brick in the Wall pt 2” Pink Floyd zostało nagrane jako medley z utworem „School's Out" Alice Coopera. W utworze słyszymy na gitarze Slasha, Neala Smitha na perkusji, Dennisa Dunawaya, Kipa Wingera oraz Briana Johnsona.

W kolejnej kompozycji, „I Got A Line On You” zespołu Spirit, gośćmi byli Kip Winger, Joe Walsch, Perry Ferrell i Abe Laboriel Jr.

Grupa pochwaliła się też autorskim numerem „My Dead Drunk Friend”. Za zestawem perkusyjnym usiadł Glen Sobel znany z występów u boku Stevena Tylera czy Roba Halforda.  

Wśród obecnych wampirów są m.in Paul McCartneyThe Beatles, Dave Grohl z Foo Fighters, Perry Farrell z Jane’s Addiction, Brian Johnson z AC/DC, Robbie Krieger z The Doors, Slash, Zak Starkey z The Who, Joe Walsch z Eagles, Kip Winger z Winger czy sir Christopher Lee (który brał udział w nagraniach na krótko przed śmiercią).

Płyta ukaże się 11 września 2015 roku. Supergrupa nagrała na niej same klasyczne, rockowe szlagiery z tamtych lat plus dwa nowe utwory opowiadające historię niesławnej grupy rockowych imprezowiczów: „Raise The Dead” i „My Dead Drunk Friends” skomponowane przez duo Cooper/Depp. Producentem albumu został Bob Ezrin odpowiedzialny m.in za płyty Pink Floyd, Petera Gabriela czy Kiss.  

Tracklista:

 1. The Last Vampire
 2. Raise The Dead
 3. My Generation
 4. Whole Lotta Love
 5. I Got A Line On You
 6. Five To One/Break On Through
 7. One/Jump Into The Fire
 8. Come And Get It
 9. Jeepster
 10. Cold Turkey
 11. Manic Depression 
 12. Itchycoo Park 
 13. School's Out/Another Brick In The Wall Pt. 2
 14. My Dead Drunk Friends

Hollywood Vampires na początku roku potwierdził swój udział na Rock in Rio w Rio de Janeiro. Ciekawe czy hollywoodzka supergrupa zawita do Europy. 

A Wam jak się podoba twórczość wampirów?

Mateusz Boronczyk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.