Alice Cooper, Johnny Depp i Joe Perry grają Pink Floyd

Mateusz Boronczyk
27.08.2015 12:32
Alice Cooper, Johnny Depp i Joe Perry grają Pink Floyd Fot. kadr z wideo

Gwiazdy łączą siły z muzykami The Beatles, Foo Fighters i AC/DC w hołdzie rocka lat 70. i publikują pierwsze utwory ze zbliżającej się płyty. Nadchodzi największa supergrupa w historii?

Idea Hollywood Vampires sięga przełomu lat 60. i 70., kiedy w osławionym pubie „Rainbow” na Sunstet Strip w Los Angeles, niemalże wszystkie ówczesne gwiazdy rockowe spotykały się, żeby trochę poimprezować. Później stwierdziły, że zrobią z tego elitarny klub. Żeby się dostać był jeden warunek - musiałeś przepić całą resztę.

Alice Cooper tak wspomina tamte czasy...

To były idealne lata. Był mały pokoik w Rainbow, zarezerwowany tylko dla nas. W klubie byłem ja, Keith Moon, Ringo Starr, Micky Dolenz, Harry Nilsson i wielu innych. To był jeden wielki tłum. Te same osoby każdej nocy. Co jakiś czas wpadał też John Lennon czy Keith Emerson, którzy byli honorowymi gośćmi Hollywood Vampires. Nadal w Rainbow jest plakietka z napisem „Legowisko Hollywood Vampires”.

Muzyk dodaje, że tak wyglądał niemalże każdy ich dzień. Jednego dnia gościem mógł być Jim Morrison, a kolejnego, jego miejsce zajął Jimi Hendrix.

Pomysł założenia kapeli, pojawił się blisko 40 lat później, w 2011 roku, po wspólnym koncercie Coopera i Deppa. Według niego, wszyscy z nich składają hołd legendom sprzed lat. Z tą różnicą, że dziś już nie piją. 

„Another Brick in the Wall pt 2” Pink Floyd zostało nagrane jako medley z utworem „School's Out" Alice Coopera. W utworze słyszymy na gitarze Slasha, Neala Smitha na perkusji, Dennisa Dunawaya, Kipa Wingera oraz Briana Johnsona.

W kolejnej kompozycji, „I Got A Line On You” zespołu Spirit, gośćmi byli Kip Winger, Joe Walsch, Perry Ferrell i Abe Laboriel Jr.

Grupa pochwaliła się też autorskim numerem „My Dead Drunk Friend”. Za zestawem perkusyjnym usiadł Glen Sobel znany z występów u boku Stevena Tylera czy Roba Halforda.  

Wśród obecnych wampirów są m.in Paul McCartneyThe Beatles, Dave Grohl z Foo Fighters, Perry Farrell z Jane’s Addiction, Brian Johnson z AC/DC, Robbie Krieger z The Doors, Slash, Zak Starkey z The Who, Joe Walsch z Eagles, Kip Winger z Winger czy sir Christopher Lee (który brał udział w nagraniach na krótko przed śmiercią).

Płyta ukaże się 11 września 2015 roku. Supergrupa nagrała na niej same klasyczne, rockowe szlagiery z tamtych lat plus dwa nowe utwory opowiadające historię niesławnej grupy rockowych imprezowiczów: „Raise The Dead” i „My Dead Drunk Friends” skomponowane przez duo Cooper/Depp. Producentem albumu został Bob Ezrin odpowiedzialny m.in za płyty Pink Floyd, Petera Gabriela czy Kiss.  

Tracklista:

 1. The Last Vampire
 2. Raise The Dead
 3. My Generation
 4. Whole Lotta Love
 5. I Got A Line On You
 6. Five To One/Break On Through
 7. One/Jump Into The Fire
 8. Come And Get It
 9. Jeepster
 10. Cold Turkey
 11. Manic Depression 
 12. Itchycoo Park 
 13. School's Out/Another Brick In The Wall Pt. 2
 14. My Dead Drunk Friends

Hollywood Vampires na początku roku potwierdził swój udział na Rock in Rio w Rio de Janeiro. Ciekawe czy hollywoodzka supergrupa zawita do Europy. 

A Wam jak się podoba twórczość wampirów?

Mateusz Boronczyk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.