Amy Lee w coverze Led Zeppelin

Magda Słomka
02.12.2015 11:24
Amy Lee w coverze Led Zeppelin Fot. kadr z wideo

Liderka Evanescence opublikowała swoją wersję „Going To California” Led Zeppelin. Numer ukazał się wraz z czarno-białym klipem, przedstawiającym wokalistkę śpiewającą w domowym studiu oraz w otoczeniu natury.

To kolejny, po „With Or Without You” U2 i „It's A Fire” Portishead, cover w wykonaniu wokalistki.

Utwór został zarejestrowany przez menedżera Lee Jordana Berlianta. Zawiera mocno wyeksponowaną grę mandoliny i akustycznej gitary. Wokal Lee jest stonowany i nie porywa się na wysokie rejestry a la Robert Plant.

O powstaniu coveru Amy Lee napisała:

Ten utwór to klasyk, który kocham odkąd pamiętam. Uspokaja mnie. Mój przyjaciel i menedżer, Jordan, napisał partie instrumentalne dla zabawy i, kiedy usłyszałam je kilka miesięcy temu, od razu wiedziałam, że muszę do nich zaśpiewać.
lee fb

Wokalistka Evanescence przyznała również, że często śpiewa ten utwór swojemu synkowi do snu.

„Going To California” towarzyszył koncertom zespołu podczas trasy w listopadzie 2015 roku. Artystka tłumaczyła włączenie kawałka do setlisty w ten sposób:

Przyjemnością jest granie na żywo utworu, który jest częścią tego, jaka jestem poza sceną - moich korzeni, muzyki, która zawsze obecna była moim rodzinnym domu. Do dziś przy każdym spotkaniu rodzinnym śpiewamy i gramy takie rzeczy z moim tatą. 

Amy Lee wyjawiła także, że ma już gotowy materiał na solowy krążek, którego data premiery nie jest jeszcze znana. Nie wiadomo, czy na płycie znajdą się zaprezentowane wcześniej covery.

Lee stoi za mikrofonem od początku istnienia kapeli, czyli od 1995 roku. Od tego czasu zarejestrowała z zespołem trzy studyjne albumy i jeden koncertowy. Solowo Lee nagrała jedną płytę w 2014 roku, na której znalazła się ścieżka dźwiękowa do filmu Marca Jacksona „War Story”.

W listopadzie 2015 roku grupa Evanescence wróciła do koncertowania po trzyletniej przerwie. Nie zamierza jednak rejestrować materiału na nowy album.

Podoba Wam się ta wersja klasyka Zeppelinów?

Magda Słomka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.