AntyPoezja: Łukasz Drapała recytuje „Puszka Okruszka” Natalii Kukulskiej

Justyna Kierzkowska
09.10.2015 14:06
AntyPoezja: Łukasz Drapała recytuje „Puszka Okruszka” Natalii Kukulskiej Fot. Antyradio.pl

Wokalista zespołu Chemia zgodził się zinterpretować dla Antyradio.pl jeden z największych przebojów Natalii Kukulskiej. Sprawdźcie, jak Łukasz Drapała wypadł w nietypowym dla siebie repertuarze.

Postanowiliśmy sprawdzić, czy muzyk przekonująco zabrzmi w tekście o „psie, którego otrzymał od dziadka” i czy faktycznie „nawiązała się między nimi sympatii nić”. Trudno uwierzyć, ale utwór napisany przez Jerzego Dąbrowskiego i Jarosława Kukulskiego powstał w 1986 roku. Piosenka znalazła się na albumie „Natalia”, wraz z innymi kompozycjami zaśpiewanymi przez Natalię Kukulską.

Zadanie nie było proste, bo i tekst - choć na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać inaczej - wcale nie jest aż tak radosny. Są w nim również dramatyczne zwroty akcji, jak chociażby we fragmencie „Na spacer poszłam raz, do domu wracać czas”, po którym następuje wers „Przychodzę, cóż to ach! Przyjaciel mój we łzach!”. 

Zobaczcie, jaka była reakcja Łukasza Drapały, kiedy tuż przed nagraniem otrzymał kartę z tekstem „Puszka Okruszka”.

Zobaczcie, w jakiej aranżacji wokalista postanowił wyrecytować tekst o sympatycznym szczeniaku.

Jak Wam się podoba wersja Łukasza Drapały?

Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.