Basista Guns N' Roses, Duff McKagan wyda solowy album w 2019 roku

Joanna Chojnacka
06.12.2018 15:04
Duff McKagan|undefined Fot. Agnieszka "vSpectrum”Jędrzejewska/Antyradio.pl

Duff McKagan obiecał swoim fanom, że nagra kolejny album solowy. Zdradził szczegóły płyty i zaplanował premierę na 2019 rok.

W 2015 roku basista grupy Guns N' Roses wydał książkę „How To Be A Man (And Other Illusions)”. Pozycja była inspirowana historycznymi miejscami, które Duff Mckagan miał okazję zwiedzić podczas koncertów. Okazuje się, że muzyk widział w trasie tak wiele, że wspomnień starczyło jeszcze na solową płytę, która ma być kontynuacją książki.

Duff McKagan z Guns N' Roses wyda solową płytę w 2019 roku

McKagan zapowiedział, że album pojawi się w sklepach w 2019 roku, a nad jego produkcją będzie czuwał Shooter Jennings. Basista zdradził, że pracuje nad albumem od marca 2018 roku między koncertami z Guns N' Roses. Podkreślił też, że album ma dla niego duże znaczenie i będzie pełen emocji.

Rozdarte serce, gniew, strach, zamęt - to wszystko, czego doświadczyłem przez ostatnie dwa i pół roku podróżowania po świecie. Teraz chcę przekazać, czego się nauczyłem z nadzieją, że moja prawda się rozprzestrzeni. Robię to dla moich córek i z miłości do miejsca, w którym dorastałem. Robię to, ponieważ naprawdę czuję, że muszę zabrać głos teraz.

Ostatni album solowy Duffa McKagana "Beautiful Disease" miał ukazać się w 1999 roku, jednak ostatecznie nie został wydany.

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.