Basista Metalliki zapowiada nowy album zespołu. Żegna się z dziećmi i "wraca do ekipy"

27.01.2021 11:34
Rob Trujilo Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Robert Trujillo z Metalliki kończy urlop i żegna się z dziećmi. Muzycy najwyraźniej zakasali rękawy i biorą się za pisanie nowego materiału na płytę.

Branża eventowa na całym świecie jest zamrożona od niemal roku. Przez ten czas koncerty z udziałem publiczności odbywały się sporadycznie, w reżimie sanitarnym i ograniczeniami. W trakcie pandemii koronawirusa popularność zyskały wydarzenia online, jednak wszyscy fani grania na żywo czekają, aż wreszcie będą mieli okazję wyskakać się pod sceną.

Kiedy słuchacze z nostalgią przeglądają zdjęcia z koncertów sprzed lat, muzycy wykorzystują czas pandemii na tworzenie nowego materiału. Artyści decydują się na kolejne projekty, na które nie mieli dotąd czasu, realizują stare pomysły, wyciągają z szuflad niedokończone kompozycje.

Metallica nagrywa nową płytę. Rob Trujillo kończy urlop

Wśród kapel, które najwyraźniej zdecydowały się na zakończenie urlopu i zakasanie rękawów do pracy, znalazła się Metallica. Muzycy wydali swój ostatni album studyjny w 2016 roku i postanowili zabrać się za tworzenie jego następcy.

Polecamy

Proces trwa już od jakiegoś czasu, o czym w wywiadach opowiadał Lars Ulrich. Perkusista podkreślał, że nowe dziecko Metalliki będzie "najlepszym i najcięższym materiałem w historii zespołu". Jednocześnie muzyk zaznaczał, że praca zdalna w przypadku metalowej kapeli jest naprawdę ciężka i nie sprawdza się najlepiej.

Widać przyszedł czas na zmiany. Robert Trujillo opublikował na swoim Instagramie zdjęcie z dzieciakami. Muzyk spędził ostatni czas urlopu z pociechami w skateparku, aby wkrótce dołączyć do Metalliki i zająć się nową płytą.

Jak czytamy w poście basisty:

Ostatnia jazda z tą dwójką, zanim wrócę na północ, aby stworzyć nową muzykę z ekipą Metalliki.

Polecamy
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.