Batushka przerwała milczenie i zapowiedziała nowy album

25.04.2019 15:29
Batushka|undefined Fot. Agnieszka „vSpectrum” Jędrzejewska / Antyradio.pl

Muzycy poinformowali, że rozstali się z gitarzystą Krzysztofem Drabikowskim i podpisali kontrakt z wytwórnią.

Zacznijmy od początku - w grudniu 2018 roku na Instagramie Batushki pojawiła się informacja, że zespół rozstał się z wokalistą i wpis został podpisany przez gitarzystę Krzysztofa Drabikowskiego. Muzyk zakończył współpracę z Bartłomiejem Krysiukiem ze względu na jego próby przechwycenia formacji. To był dopiero początek konfliktu, bo konto Batushki na Instagramie zostało usunięte, zaś na Facebooku pojawiła się informacja, że Batushka wyrzuciła gitarzystę, który nie oddał dostępu do konta na Instagramie. Muzyk ostatecznie pozbawiony dostępów do oficjalnych kont Batushki w mediach społecznościowych nagrał oświadczenie w formie wideo.

Batushka zapowiedziała nowy album

Mocno pogmatwana sprawa podzieliła fanów. Kto w końcu opuścił szeregi kapeli i jakie plany ma zespół? 23 kwietnia 2019 na profilu Batushki na Facebooku pojawiła się informacja o tym, że nadszedł czas przerwać milczenie. Kapela potwierdziła, że jej drogi z Drabikowskim się rozeszły i nikt nigdy nie zamierzał kraść jego twórczości:

Drabikowski widnieje jako twórca materiału i wykonawca oraz częściowo jest odpowiedzialny za muzykę na płycie "Litourgiya". Jednak projektu Batushka nie tworzy jedna osoba i nasze tożsamości były ukrywane.

Co więcej Batushka wyznała, że ma już gotowy materiał i oryginalny skład zespołu podpisał kontrakt z Metal Blade Records. Podkreślono również, że Drabikowski nie reprezentuje zespołu.

batushka
Przeczytaj także

Batushka na Mystic Festival 2019

Batushka ma już zaplanowaną trasę koncertową, która startuje 2 czerwca 2019 w Holandii. Zespół wystąpi na Mystic Festival 2019 w Krakowie 25 czerwca 2019 roku. Na imprezie pojawią się również m.in. Slipknot, Sabaton czy Within Temptation.

Przeczytaj także
Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.