Beata Kozidrak znów rapuje. Posłuchaj jej wersji słynnego hip-hopowego utworu

18.08.2020 16:52
Beata Kozidrak znów rapuje. Posłuchaj jej wersji słynnego hip-hopowego utworu Fot. . . P. Chudkiewicz/ materiały prasowe Lech Music Festiwale Inaczej

Beata Kozidrak znów rapuje. Posłuchaj jej wersji słynnego „Bez ciśniej” dla projektu Lech Music: Festiwale Inaczej

Beata Kozidrak jest najlepiej znana jako wokalistka popularnej grupy Bajm. W marcu tego roku zaskoczyła wszystkich, gdy w ramach #Hot16Challenge2 zaprezentowała kawałek, w którym rapuje. Teraz artystka idzie za ciosem i w ramach nowego projektu artystycznego Lecha, prezentuje swoją wersję utworu „Bez ciśnień” z repertuaru Zipery.

Lech Music: Festiwale Inaczej to inicjatywa firmy Lech, wytwórni płytowej Alkopoligamia oraz projektu Albo Inaczej, w której zachecają znanych i lubianych  artystów do nagrania nowych wersji hip-hopowych utworów.

Przeczytaj także

W ramach projektu zaangażowano 10 polskich artystów. Aż pięcioro z nich na warsztat wzięło hip-hopowe szlagiery. Beata Kozidrak wybrała kawałek „Bez ciśnień” z repertuaru Zipery. Utwór po raz pierwszy ukazał się w 2004 roku.

Beata Kozidrak śpiewa „Bez ciśnień”

Jak możemy przeczytać w informacji prasowej projektu:

„Kultowy utwór („Bez ciśnień”), który wśród fanów polskiego hip-hopu uznawany jest za letni klasyk, nabiera jeszcze bardziej wymownego znaczenia w wykonaniu Beaty Kozidrak”.
„Utwór w odświeżonej wersji to opowieść o tym, aby ze spokojem ducha kroczyć własną ścieżką, nawet kiedy goni nas życie. Warto jest poświęcić chwilę, aby „poczuć blues, dać na luz”, bo tylko wtedy kiedy zaczniemy żyć spontanicznie i bez pośpiechu, będziemy w stu procentach szczęśliwi”.
Przeczytaj także

Beata Kozidkrak śpierwa „Bez ciśnień” – zobacz teledysk

Na stronie projektu oraz w jego mediach społecznościowych pojawił się właśnie świeży teledysk do nowej wersji utworu. Prezentuje się on następująco:

Twórcy o inspiracjach do teledysku oraz całego projektu Lech Music: Festiwale Inaczej

W informacji prasowej Lecha, czytamy także, że:

„Do popowej aranżacji Zipery, powstał również klimatyczny teledysk, nawiązujący do największego festiwalu rapowego w Polsce. Mowa o Polish Hip-Hop Festival, który nadwiślańską plażę w Płocku wypełnia dźwiękami hip-hopu”.
Przeczytaj także
„To właśnie w tym miejscu zbierają się co roku festiwalowicze, którzy pragną usłyszeć najlepszą muzykę tworzoną przez cenionych raperów, jak i młodych artystów, którzy dopiero dają się poznać szerszej publiczności”.
„W premierowym klipie niepowtarzalna, sceniczna charyzma Beaty Kozidrak spotyka się z tą współczesną, przepełnioną hip-hopową formą, gwarantując mocne muzyczne przeżycia, zabierając nas w wideoklipie również na płocką plażę, na której odbywa się wspomniany wcześniej Polish Hip-Hop Festival”.

Czytaj także: WHO o koncertach stadionowych i halowych. Wieści nie są najlepsze.

 

Michał Kaczoń Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.