Behemoth pokazał klip do nowego utworu "Ov My Herculean Exile". To zapowiedź nadchodzącej płyty [WIDEO]

11.05.2022 12:45
Behemoth Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Zobaczcie teledysk, który powstał do najnowszego kawałka Behemotha. Premiera albumu już niebawem!

Behemoth zapowiedział wydanie nowego albumu, który będzie zatytułowany "Opvs Contra Natvram". Już ruszył pre-order wydawnictwa i fani mogą zamówić wydanie limitowane w postaci boxu z plakatem z autografami zespołu. Posłuchajcie, jak prezentuje się pierwszy singiel z nowej płyty, "Ov My Herculean Exile", do którego powstał klip w reżyserii Zuzanny Plisz.

Polecamy

Behemoth pokazał klip do nowego utworu "Ov My Herculean Exile". To zapowiedź nadchodzącej płyty [WIDEO]

"Ov My Herculean Exile" jest już znany amerykańskiej publiczności. Behemoth zaprezentował go na żywo podczas swojej największej w historii trasy koncertowej po Ameryce, która ma miejsce w chwili obecnej.

Posłuchajcie, jak prezentuje się singiel zapowiadający nowy album:

Polecamy

Album "Opvs Contra Natvram" będzie miał swoją premierę 16 września. Nergal tak mówi o nowym wydawnictwie:

Tytuł albumu oznacza pójście pod prąd. To jakby negatyw wartości, moralności i etyki, którym się zdecydowanie sprzeciwiam. Ciągle zmagam się z destrukcyjnymi tendencjami w popkulturze – ograniczanie czy wręcz zakazywanie kultury, media społecznościowe i inne narzędzia, które moim zdaniem są bardzo niebezpieczną bronią w rękach ludzi, którzy nie są absolutnie kompetentni, żeby osądzać innych. Z perspektywy artysty uważam to za bardzo destrukcyjne, niepokojące i ograniczające. Pokazuję temu wszystkiemu środkowy palec. Na nowej płycie znajduje się utwór zatytułowany „Neo-Spartacvs”. Spartakus był jednym z najbardziej znanych buntowników w historii - wystąpił on przeciwko najpotężniejszemu imperium wszechczasów. W końcu to ja krzyczę: „Jestem Spartakusem, i Ty jesteś nim również!” Chcę rozpalić ten płomień buntu. Jeśli coś wydaje Ci się układać nie tak, jak tego chcesz - zmierz się z tym!

Behemoth to zespół słynący ze skrupulatnej dbałości o szczegóły i absolutnej twórczej kontroli. Tym razem, w wyniku pandemii, ekipa Nergala nie była ograniczona żadnymi deadline’ami, co pozwoliło na skupienie się na procesie pisania i nagrywania.

Polecamy

10 utworów, które składają się na „Opvs Contra Natvram”, powstało w ciągu bardzo dziwnego dla świata roku, co jeszcze bardziej uwypukliło wściekłość i gniew zawartą w kompozycjach.

Album został wyprodukowany przez Behemoth, a obowiązku inżyniera dźwięku podjął się uznany producent między innymi Meshuggah, Dimmu Borgir i In Flames, Daniel Bergstrand. Miks to dzieło Joe Barresiego, którego CV obejmuje współpracę m.in. z Queens of the Stone Age, Nine Inch Nails, Alice In Chains i Tool. Joe został wybrany ze względu na swoją niezwykłą umiejętność zachowania organicznego charakteru i tożsamości nagrań studyjnych.

Behemoth "Opvs Contra Natvram": Tracklista

  1. Post-God Nirvana
  2. Malaria Vvlgata
  3. The Deathless Sun
  4. Ov My Herculean Exile
  5. Neo-Spartacvs
  6. Disinheritance
  7. Off To War!
  8. Once Upon A Pale Horse
  9. Thy Becoming Eternal
  10. Versvs Christvs
Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.