Nergal jako Jezus zdjęty z krzyża i... Matka Boska na nowych zdjęciach Behemotha

Maciej Koprowicz
01.08.2018 11:02
Nergal jako Jezus zdjęty z krzyża i... Matka Boska na nowych zdjęciach Behemotha Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

W mediach społecznościowych zespołu pojawiło się kolejne zdjęcie z „malarskiej” sesji Behemotha. Ciąg dalszy zapewne nastąpi.

Najprawdopodobniej w najbliższych dniach poznamy szczegóły nowego albumu Behemotha. Zespół od kilku dni udostępnia zagadkowe posty na swoim profilu na Facebooku, którym towarzyszą efektowne i kontrowersyjne zdjęcia.

Nowe fotografie Pomorskiej Bestii, autorstwa Sylwii Makris z Fine Art Photography stylizowane są na arcydzieła europejskiego malarstwa religijnego, a członkowie zespołu wcielają się na nich w postaci znane z kart Nowego Testamentu. Na pierwszym, będącym cytatem z malowideł z Ołtarza z Isenheim (1506-1515), pędzla Matthiasa Grünewalda, Nergal wystąpił jako ukrzyżowany Jezus. Na kolejnym, odwzorowującym obraz Francisco de Zurbarana, „Objawienie apostoła Piotra przed świętym Piotrem Nolasco” (1629), lider Behemotha pojawił się jako ukrzyżowany do góry nogami apostoł.

Nergal jako Jezus zdjęty krzyża

Na profil zespołu na Facebooku trafiło kolejne zdjęcie z „malarskiej” sesji. Tym razem stylizowane jest na barokowe obrazy przedstawiające zdjęcie Jezusa Chrystusa z krzyża. Rolę Jezusa odegrał oczywiście Nergal. Zobaczcie sami:

Nergal jako Matka Boska?

Równie zastanawiające zdjęcie widnieje w tle nowej strony internetowej Behemotha, https://www.behemoth.church. Adam Darski, ubrany w długą szatę, trzyma na nim dziecko – czyżby to aluzja do przedstawień Maryi Panny z Dzieciątkiem? Warto dodać, że dostęp do strony jest możliwy po… odmówieniu przez mikrofon modlitwy – po tym specyficznym „zalogowaniu” możemy odsłuchać fragment nowego utworu.

behemoth gift Fot. foto: screen z https://www.behemoth.church/

Nowy album Behemotha

Zespół Nergala szykuje następcę albumu „The Satanist” z 2015. Według wcześniejszych nieoficjalnych zapowiedzi, płyta miała ukazać się jesienią 2018. Tytuł prawdopodobnie brzmieć będzie „GOD=DOG”. Nie wiemy jeszcze na pewno, czy któreś ze zdjęć (lub wszystkie) ozdobi jego okładkę. 

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.