Black Sabbath wyda reedycję płyty "Vol.4". Pojawi się na niej 20 niepublikowanych wcześniej nagrań

04.12.2020 12:14
Black Sabbath Fot. shutterstock.com

Grupa Black Sabbath zapowiedziała reedycję swojego czwartego albumu studyjnego. Na nowym wydaniu "Vol.4" ma pojawić się 20 niepublikowanych wcześniej nagrań.

Legendarni heavymetalowcy z Black Sabbath zapowiedzieli nowe wydawnictwo. Muzycy przypomną fanom czwarty album studyjny i zaproponują kolekcjonerom jego reedycję. Kiedy możemy spodziewać się premiery krązka?

Album "Vol.4" ukazał się 25 września 1972 roku. Był to bardzo burzliwy okres w życiu muzyków, którzy nie stronili wówczas od używek. Dowodem mogą być zamieszczone na płycie podziękowania dla "wspaniałej firmy COCA cola w L.A.", a także utwór "FX". Jedna z legend o zespole głosi, że Tony Iommi nagrywał go w stanie zupełnego odurzenia.

Black Sabbath zapowiada reedycję "Vol.4"

Zobacz także

"Vol. 4" to pierwsza płyta w historii zespołu, której nie wyprodukował Rodger Bain. Sabbaci zajęli się produkcją osobiście. Na okładce widzimy przerobione zdjęcie Ozzy'ego Osbourne'a, który z podniesionymi w górę rękami pokazuje znak pokoju. Fotografię wykonano podczas koncertu w Birmingham Town Hall w 1972 roku. Na krążku pojawiły się takie utwory jak "Tomorrow's Dream", "Supernaut" czy znana ballada "Changes".

Muzycy ogłosili, że po niemal 50 latach od wydania albumu, stworzą jego reedycję. Rozszerzona wersja płyty ma zawierać aż 20 niepublikowanych wcześniej nagrań Black Sababth. Album zostanie wydany na 4 płytach CD oraz 5 winylach. Wydawnictwa będą kosztować odpowiednio 90 i 135 funtów, czyli około 450 i 670 złotych.

Do płyt zostaną dołączone również obszerne książeczki z wypowiedziami członków zespołu: Ozzy'ego Osbourne'a, Tony'ego Iommiego, Geezera Butlera i Billa Warda. Nowe wydanie albumu zostanie uzupełnione o plakat, rzadkie zdjęcia kapeli oraz niepublikowany wcześniej szkic okładki, który otrzymał niegdyś roboczą nazwę "Snowblind".

Black Sabbath - "Vol.4: Super Deluxe Edition". Kiedy premiera?

Muzycy zapowiedzieli premierę albumu na pierwszy kwartał 2021 roku. Album "Vol.4: Super Deluxe Edition" ujrzy światło dzienne już 12 lutego.

Polecamy
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.