Bob Dylan po premierze nowego albumu pobił kolejny rekord w karierze

30.06.2020 11:40
Bob Dylan|undefined Fot. AP/East News

Legenda muzyki, laureat Nagrody Nobla i wybitny kompozytor Bob Dylan wydał kolejny album studyjny. Po premierze odhaczył kolejny rekord w swojej karierze.

Muzyczne trendy zmieniają się z roku na rok, a czasem nawet z miesiąca na miesiąc. Jednak istnieją zespoły i wykonawcy, którzy nie muszą podążać za modą, a ich twórczość od dziesięcioleci cieszy się niesłabnącą popularnością. Do kultowych postaci w świecie muzyki należy z pewnością Bob Dylan, który niedawno wydał swój najnowszy album studyjny.

Bob Dylan z kolejnym rekordem

19 czerwca ukazał się krążek "Rough and Rowdy Ways". Jest to już 39. album Boba Dylana w jego karierze i pierwszy od wydanego w 2012 roku "Tempest". Nic więc dziwnego, że wyczekiwany materiał natychmiast zatrząsł listami przebojów oraz sprawił, że Dylan pobił kolejny rekord w swojej karierze.

Przeczytaj także

"Rough and Rowdy Ways" zadebiutował na drugim miejscu listy Billboardu. Tym samym Bob Dylan jest pierwszym artystą, który trafia na listę Top 40 ze swoimi płytami w każdej dekadzie począwszy od lat 60. Co więcej, jego najnowszy materiał odnotowuje największy komercyjny sukces od 10 lat i wydania "Together Through Life".

Posłuchaj podcastu

Najnowszy album Dylana to jego 23. krążek, który trafił do notowania Top 10 listy Billboard. W pierwszej czterdziestce, legendarny muzyk umieścił aż 50 swoich płyt. 8 z nich pochodziło z lat 60., 14 z 70., 7 z 80., 4 z 90., 7 z lat dwutysięcznych oraz 9. z przedziału czasowego od 2010 do 2019 roku. Kolejna dekada rozpoczęła się dla wokalisty kolejnym sukcesem.

Przeczytaj także
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.