"Bohemian Rhapsody" Queen to najczęściej streamowany utwór z XX wieku

Aleksandra Degórska
11.12.2018 13:33
Queen|undefined Fot. Photoshot/REPORTER/East News

Queen może być dumny, bo udało się mu przeskoczyć silną konkurencję składającą się z Nirvany czy Guns N' Roses.

Utwór "Bohemian Rhapsody" cieszy się ostatnio sporym zainteresowaniem chociażby z powodu najnowszego filmu o Queen "Bohemian Rhapsody". Ponad 5-minutowy utwór według wytwórni nie nadawał się na singiel, ale muzycy uparli się właśnie na ten kawałek i dopięli swego. Utwór "Bohemian Rhapsody" to już klasyka rocka, którą zna chyba każdy i każdy chociaż raz streamową ten utwór.

"Bohemian Rhapsody" to najczęściej streamowany utwór z XX wieku

Wytwórnia Universal Music Group z dumą ogłosiła, że to właśnie utwór "Bohemian Rhapsody" Queen jest najczęściej streamowaną piosenką, która powstała w XX wieku. Numer może pochwalić się liczbą 1.6 miliardów odtworzeń na serwisach streamingowych jak chociażby Spotify, Apple Music czy Deezer, jak również wzięto pod uwagę liczbę wyświetleń oficjalnego klipu na YouTube.

Queen ma spore powody do radości, bo zostawił za sobą konkurencję - "Bohemian Rhapsody" ma lepszy wynik streamowania niż "Smells Like Teen Spirit" Nirvany, hity Guns N' Roses czy przebój "Take on Me" A-ha.

To już kolejny sukces "Bohemian Rhapsody" w 2018 roku - utwór Queen po raz trzeci w historii trafił na listę Billboardu. W 1976 roku kompozycja dotarła do 9. miejsca na liście. Przebój powrócił na Billboard Hot 100 za sprawą filmu "Świat Wayne'a" w roku 1992, dotarł wówczas aż do 2. miejsca listy. Natomiast w 2018 roku "Bohemian Rhapsody" trafił na 33. miejsce Billboard Hot 100.

Film biograficzny "Bohemian Rhapsody"

W produkcji obserwujemy historię grupy Smile oraz Freddiego Mercury'ego, którzy łączą siły i chcą podbić rynek muzyczny jako Queen. Film kończy się w momencie triumfu zespołu - występu na Live Aid w 1985 roku.

Film "Bohemian Rhapsody" otrzymał 2 nominacje do Złotego Globu. Twórcy mogą dostać statuetkę w kategorii "Najlepszy film dramatyczny", zaś Rami Malek ma szanse na nagrodę za najlepszą rolę w filmie dramatycznym.  

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.