Bon Jovi odchodzi z wytwórni i wydaje nową płytę

Magda Słomka
24.08.2015 15:33
Bon Jovi odchodzi z wytwórni i wydaje nową płytę Fot. AP / FOTOLINK / East News

Muzyk rozlicza się z dawną wytwórnią. Po 32 latach współpracy i 12 wydanych albumach odchodzi z Mercury Records i wydaje dla niej ostatnią płytę - „Burning Bridges”.

Album swoją premierę miał 21 sierpnia 2015 roku. Płyta składa się głównie z „odrzutów” z sesji nagraniowych na poprzednie krążki, jednak znajdzie się kilka utworów skomponowanych specjalnie dla niej, m.in. „We Don't Run”. Producentem jest John Shanks, który współpracuje z Jonem Bon Jovi od czasu płyty „Have a Nice Day” z 2005 roku. Muzyk w tytułowej piosence nawiązuje do obecnej sytuacji z wytwórnią.

Po trzydziestu latach lojalności, pozwalają kopać Ci grób. Jeśli zechcą, będziesz mógł dalej śpiewać albo brzdąkać. Oddam Wam połowę kasy z płyty. To przez Was napisałem ten utwór.

Płyta miała być wydana na początku jako „specjalny album dla fanów” promujący jesienną trasę kapeli po południowo-wschodniej Azji. Okazała się jednak czymś dużo większym - dopełnieniem kontraktu z wytwórnią Mercury Records.

Wokalista wytłumaczył okoliczności wydania płyty...

Ten album wypełnia zobowiązania dla Mercury Records. Po 32 latach, nasze drogi się rozchodzą. To naprawdę duża i ważna wiadomość. Kiedy posłuchasz „Burning Bridge” zrozumiesz o co chodzi. (...) Ostatnio wiele się wydarzyło. Nagłe odejście Richiego, moja próba kupna drużyny Buffalo Bills i teraz ta sytuacja z wytwórnią. Mam naprawdę mnóstwo powodów do napisania materiału.

„Burning Bridges” jest trzynastym albumem Bon Jovi wydanym dla Mercury Records i pierwszym od czasu, kiedy Richie Sambora, wieloletni gitarzysta grupy, opuścił skład. Kolejną jeszcze niezatytułowaną płytę zespół planuje wydać jesienią 2016 roku. Na razie nie wiadomo pod szyldem jakiej wytwórni.

Bon Jovi kontrakt z Mercury Records podpisał w 1983 roku i wydał dla niego wszystkie swoje dotychczasowe albumy, w tym największy sukces - „Slippery When Wet”. Płyta spędziła osiem tygodni na pierwszym miejscu amerykańskiej listy przebojów Billboard i była najlepiej sprzedającym się albumem w 1987 roku.

Co sądzicie o paleniu mostów w wykonaniu Bon Joviego?

Magda Słomka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.