Bono: Polakom zabiera się ich wolność

Aleksandra Degórska
31.07.2017 16:57
Bono: Polakom zabiera się ich wolność Fot. RMV / REX / Shutterstock / East News; kadr z wideo

Podczas koncertu U2 w Amsterdamie wokalista zaprosił na scenę jednego z polskich fanów i postanowił skomentować sytuację polityczną w naszym kraju.

U2 obecnie jest w trasie z okazji 30. rocznicy wydania albumu „The Joshua Tree”, która rozpoczęła się 12 maja 2017. Choć kapela w najbliższym czasie nie będzie grać w naszym kraju, to jednak nie zapomina o polskich fanach. 12 lipca 2017 występując w Berlinie przed koncertem Bono został zapytany przez wielbicieli kapeli o polski koncert i wokalista wyznał, że zespół nad tym pracuje.

Natomiast podczas występu w Amsterdamie 30 lipca 2017 w trakcie wykonywania utworu związanego z Solidarnością, „New Year’s Day”, Bono zaprosił na scenę fana z polską flagą. Wokalista wyznał, że wspiera Polaków komentując to, co dzieje się w kraju:

W tej chwili mam przesłanie miłości i wolności dla Polski, dla naszych braci i sióstr w Polsce, którym zabiera się ich wolność.

Zobaczcie nagrania z tego zajścia:

Bono w ten sposób skomentował zaproponowaną przez posłów Prawa i Sprawiedliwości reformę sądownictwa. Wielu Polaków doszukało się w planach partii Jarosława Kaczyńskiego zniszczenia trójpodziału władzy. To spowodowało falę protestów. Sprawę skomentował również jeden ze scenarzystów „House of Cards”, który we wpisie na Twitterze poprosił o fotografie z tych właśnie protestów.

Polska flaga na koncercie U2 to nic nowego, bowiem jeszcze w 2015 roku w Berlinie zadedykował „New Year’s Day” dla Polaków i wziął od fanów biało-czerwoną flagę. 

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.