Brian May: Freddie stracił część stopy. Wtedy zrozumiałem, jak mocno cierpiał pod koniec życia

28.05.2019 14:47
Freddie Mercury|north Fot. GLOBE PRODUCTIONS / Album/EAST NEWS

Gitarzysta Queen opowiedział, jak Freddie Mercury pokazał mu swoją stopę. Brian May wówczas zrozumiał, co musiał czuć chorujący na AIDS wokalista.

Freddie Mercury dowiedział się o tym, że jest chory na AIDS wiosną 1987 roku. O strasznej chorobie wiedziało tylko wąskie grono przyjaciół, włącznie z muzykami Queen. Dopiero tuż przed śmiercią Freddie poinformował świat o ty, że niestety test na HIV jest pozytywny, Freddie zmarł 24 listopada 1991 w Londynie z powodu zapalenia płuc związanego z zaniżeniem odporności organizmu. Kilka tygodni przed tym przestał przyjmować leki, oprócz przeciwbólowych.

Brian May: Freddie stracił część stopy. Wtedy zrozumiałem, jak mocno cierpiał pod koniec życia

W wywiadzie z The Times, Brian May opowiedział o chorobie Freddiego i zdradził, że miał problem ze stopą. Wątek był poruszany niejednokrotnie w książkach biograficznych, ale mimo wszystko gitarzysta Queen kolejny raz wspomniał o tym, jak Freddie pokazał swoje schorowane ciało:

Problemem była jego stopa - niestety pozostała tylko jej część. Kiedyś pokazał nam ją w czasie obiadu i powiedział: "Och Brian, przepraszam, zmartwiłem ciebie tym". Odpowiedziałem mu: "Nie jestem zakłopotany, Freddie, ale zdałem sobie sprawę, że musisz sobie radzić z tak wielkim bólem".

Brian bardzo żałuje, że kilka miesięcy po śmierci Freddiego pojawiły się leki przeciwretrowirusowe, które pomagają w walce z chorobą. Niestety wokalista nie zdążył ich zażyć:

Zabrakło kilka miesięcy. Gdyby to wszystko nieco się przedłużyło, Freddie byłby jeszcze z nami.

Przeczytaj także

Komercyjny sukces filmu "Bohemian Rhapsody"

W filmie biograficznym "Bohemian Rhapsody" wspomniano o chorobie Freddiego, jednak produkcja zakończyła się na koncercie Queen na Live Aid. Film okazał się być prawdziwym hitem - zdobył 4 Oscary i zarobił ponad 900 milionów dolarów. Zainteresowanie filmem wpłynęło również na wzrost popularności muzyki Queen - piosenka "Bohemian Rhapsody" trafiła po raz trzeci w historii na listę Billboardu. Co więcej, streamowanie muzyki Queen zwiększyło się trzykrotnie w porównaniu do 6 miesięcy przed premierą filmu.
 

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.