"Kręcisz mnie jak jointa". Brodka nagrała pierwszy od 12 lat singiel po polsku [WIDEO]

01.07.2022 12:00
Monika Brodka Fot. materiały prasowe Kayax

Posłuchajcie, jak prezentuje się najnowszy singiel Brodki, która postanowiła po latach nagrać piosenkę z polskim tekstem.

"Sadza" to pierwszy od 12 lat po "Grandzie" autorski materiał Brodki po polsku. To opowieść o miłosnej zależności, niebezpiecznej i uzależniającej. To osobista piosenka z zaskakująco przewrotnym tekstem. Posłuchajcie, jak prezentuje się ten kawałek!

Polecamy

"Kręcisz mnie jak jointa". Brodka nagrała pierwszy od 12 lat singiel po polsku [WIDEO]

Dla Brodki warstwa wizualna zawsze idzie w parze z muzyką i jest jednakowo ważna. Również tym razem pełnię doznań dostarcza wyreżyserowany przez nią teledysk. Tancerze wirują, hipnotyzują niczym derwisze w surowych, betonowych przestrzeniach. Produkcja odbyła się na terenie nowo budowanej stacji metra, realizowanej przez firmę Gülermak.

Brodka tak opowiedziała o tym teledysku:

To surrealistyczny obraz z pogranicza jawy, snu. Fantazji i halucynacji. Czarno-biała opowieść, gdzie światło i cień odgrywają główną rolę, przenosząc nas w świat abstrakcji w klimacie noir. W swojej estetyce odwołuje się m.in. do prac Man Raya, wykorzystując motyw solaryzacji. Kolejnym ważnym elementem tego obrazu jest motyw spirali. Spirala jest odwiecznym, intuicyjnym symbolem duchowego rozwoju i naszej tożsamości z wszechświatem. Symbolem śmierci i nowego początku, który prowadzi nas do poznania samego siebie.

Polecamy

Posłuchajcie, jak brzmi "Sadza" od Brodki:

Za produkcję muzyczną odpowiada 1988 – jeden z najbardziej cenionych i doświadczonych producentów na polskiej scenie hip-hopowej, znany z duetu Syny. Od czasu hot16challenge Brodki, nagranego wspólnie w głębokim lockdownie w 2020 roku, to bardzo oczekiwana kolaboracja w środowisku fanów obojga artystów.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.