"Kręcisz mnie jak jointa". Brodka nagrała pierwszy od 12 lat singiel po polsku [WIDEO]

01.07.2022 12:00
Monika Brodka Fot. materiały prasowe Kayax

Posłuchajcie, jak prezentuje się najnowszy singiel Brodki, która postanowiła po latach nagrać piosenkę z polskim tekstem.

"Sadza" to pierwszy od 12 lat po "Grandzie" autorski materiał Brodki po polsku. To opowieść o miłosnej zależności, niebezpiecznej i uzależniającej. To osobista piosenka z zaskakująco przewrotnym tekstem. Posłuchajcie, jak prezentuje się ten kawałek!

Polecamy

"Kręcisz mnie jak jointa". Brodka nagrała pierwszy od 12 lat singiel po polsku [WIDEO]

Dla Brodki warstwa wizualna zawsze idzie w parze z muzyką i jest jednakowo ważna. Również tym razem pełnię doznań dostarcza wyreżyserowany przez nią teledysk. Tancerze wirują, hipnotyzują niczym derwisze w surowych, betonowych przestrzeniach. Produkcja odbyła się na terenie nowo budowanej stacji metra, realizowanej przez firmę Gülermak.

Brodka tak opowiedziała o tym teledysku:

To surrealistyczny obraz z pogranicza jawy, snu. Fantazji i halucynacji. Czarno-biała opowieść, gdzie światło i cień odgrywają główną rolę, przenosząc nas w świat abstrakcji w klimacie noir. W swojej estetyce odwołuje się m.in. do prac Man Raya, wykorzystując motyw solaryzacji. Kolejnym ważnym elementem tego obrazu jest motyw spirali. Spirala jest odwiecznym, intuicyjnym symbolem duchowego rozwoju i naszej tożsamości z wszechświatem. Symbolem śmierci i nowego początku, który prowadzi nas do poznania samego siebie.
Polecamy

Posłuchajcie, jak brzmi "Sadza" od Brodki:

Za produkcję muzyczną odpowiada 1988 – jeden z najbardziej cenionych i doświadczonych producentów na polskiej scenie hip-hopowej, znany z duetu Syny. Od czasu hot16challenge Brodki, nagranego wspólnie w głębokim lockdownie w 2020 roku, to bardzo oczekiwana kolaboracja w środowisku fanów obojga artystów.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.