Bruce Dickinson kupuje polskie samoloty

Małgorzata Wierzejewska
25.06.2015 13:25
Bruce Dickinson kupuje polskie samoloty Fot. flaris.pl

Wokalista heavy metalowej legendy, zespołu Iron Maiden, zainwestuje w odrzutowe samoloty Flaris Lar 1. Bruce Dickinson zachwycił się nimi na targach lotniczych w Paryżu. Poznajcie szczegóły!

To było do przewidzenia. W końcu Bruce Dickinson od lat interesuje się samolotami. Tak bardzo, że niedawno postanowił nawet zainwestować we własną linię lotniczą. Teraz postanowił zainwestować też w coś innego, a mianowicie... w polskie odrzutowce!

Flaris Lar 1 to nowoczesny, lekki jednosilnikowiec o kompozytowej konstrukcji. Jak czytamy na stronie producenta, taki samolot tworzy nową kategorię małych odrzutowców dyspozycyjnych, idealnych do szybkiego przemieszczania się w dowolnym celu.

Wokalista Iron Maiden model FLARIS Lar 1 z bliska zobaczył po raz pierwszy na zakończonych niedawno 51. Międzynarodowych Targach Paris Air Show. Pochwaliła się tym Sylwia Ładzińska, producentka odrzutowca:

Flaris cieszy się olbrzymim zainteresowaniem. Nasze stoisko odwiedza wielu przedstawicieli mediów, biznesu, polityki czy branży lotniczej. Jednym ze zwiedzających, którego zachwycił nasz samolot, był pilot i wokalista Iron Maiden, Bruce Dickinson. 

Polski samolot, który swoją światową premierę miał dwa lata temu, dosłownie zwalił z nóg Bruce'a Dickinsona. Muzyk postanowił więc, że kupi sobie kilka takich. Nie przeraziła go nawet cena - ponad 1,5 miliona euro za sztukę!

foto: www.flaris.pl Fot. foto: www.flaris.pl

Bruce Dickinson zapowiedział też, że chciałby zająć się sprzedażą Flarisów w Wielkiej Brytanii. Pomysł bardzo ucieszył producenta samolotów, firmę Metal-Master, która współpracą z wokalistą Iron Maiden pochwaliła się na oficjalnym koncie odrzutowca na Facebooku:

foto: Flaris LAR 1/ Facebook Fot. foto: Flaris LAR 1/ Facebook

Flaris Lar 1 to samoloty przeznaczone do tak zwanego transportu prywatnego. Są bardzo łatwe w eksploatacji, a do tego mają nowoczesny design:

Na koniec ciekawostka. Każdy, kto postanowi kupić sobie samolot Flaris Lar 1, będzie mógł wykreować własną grafikę na pokryciu samolotu. Producent obiecuje, że dopasuje też wnętrze i wykończy kabinę według  indywidualnych potrzeb każdego klienta:

foto: www.flaris.pl Fot. foto: www.flaris.pl

Jak myślicie, czy polskie samoloty Flaris Lar 1 mają szansę podbić brytyjski rynek?

Małgorzata Wierzejewska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.