Bruce Dickinson w „imperium chmur” na pianinie

Magda Słomka
07.09.2015 14:30
Bruce Dickinson w „imperium chmur” na pianinie Fot. kadr z wideo

„Empire Of The Clouds” to 18-minutowy utwór pochodzący z nowego krążka Iron Maiden – „The Book Of Souls”. Jak brzmi kawałek zagrany na pianinie przez wokalistę?

Iron Maiden wydał 16. studyjną płytę „The Book Of Souls”, a jej promocja trwa w najlepsze... Bruce Dickinson przed premierą albumu, która odbyła się 4 września 2015 roku, zabrał samolotem do paryskiego studia nagraniowego grupę 150 fanów. Wokalista nie tylko odtworzył im nowy krążek i o nim opowiedział. Muzyk zagrał wielbicielom fragment utworu „Emipire Of The Clouds” na pianinie.

Jak to brzmiało?

Iron Maiden w ramach promocji nowego krążka wybiera się w trasę koncertową, która może trwać nawet dwa lata. Czy w trakcie koncertów jest szansa, że usłyszymy „Empire Of The Clouds”? Dickinson opowiedział o zamiarach wobec nowego kawałka.

O nie nie nie. Nie sądzę, żebyśmy kiedykolwiek zagrali „Empire”. Tak naprawdę, to jestem pewien, że ten kawałek nie będzie elementem nowej trasy koncertowej. Żeby odtworzyć go prawidłowo potrzeba skrzypiec, wiolonczeli, rogów – to naprawdę zbyt dominujący utwór.

Zdaniem Steve'a Harrisa „Empire Of The Clouds” jest zupełnym odejściem od dotychczasowego materiału zespołu:

18 minut brzmi jak coś bardzo długiego, ale tak naprawdę to dla nas podróż. Najlepiej będzie pozwolić ludziom posłuchać płyty i zobaczyć co sami o niej myślą. Numer jest bardzo interesujący, daleko mu do bycia nudnym. Moim zdaniem zobaczycie, że bardzo dużo dzieje się na nowym krążku. Jest się w co zagłębiać. Prawdopodobnie fani będą potrzebowali kilku przesłuchań tej płyty.

Autorem utworu jest sam Bruce Dickinson. Jak zaczęła się przygoda muzyka z pianinem?

Wygrałem jedno na loterii. Tak to się zaczęło. Zdobyłem pianino elektryczne, zabrałem je do domu i zacząłem przy nim majstrować. Jestem prawdziwym jednopalczastym Rachmaninoffem. [śmiech] Moje możliwości są dosyć ograniczone. Piszę na maszynie dwoma palcami i jestem w tym tak samo dobry, jak w graniu na pianinie.

Jak oceniacie umiejętności pianistyczne Bruce’a Dickinsona?

Magda Słomka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.