Steve Harris o 18-minutowym utworze Iron Maiden

Robert Skowronski
02.07.2015 15:56
Steve Harris o 18-minutowym utworze Iron Maiden Fot. DARKO TOMAS/CROPIX/SIPA/East News

Na nadchodzącej płycie „The Book Of Souls” znajdzie się wyjątkowa kompozycja. Zdaniem basisty grupy będzie to dosłownie arcydzieło. Co ma wyróżniać utwór?

Nowy album Iron Maiden ukaże się już 4 września 2015 roku, będzie zawierać między innymi 18-minutowy numer „Empire Of The Clouds”. Zdaniem Steve'a Harrisa będzie on zupełnym odejściem od dotychczasowego materiału zespołu:

18 minut brzmi jak coś bardzo długiego, ale tak naprawdę to dla nas podróż. Najlepiej będzie pozwolić ludziom jej posłuchać i zobaczyć co sami o niej myślą. Numer jest bardzo interesujący, daleko mu do bycia nudnym. Sądzę, że zobaczycie na tej płycie, że bardzo dużo się na niej dzieje. Jest się w co zagłębiać. Prawdopodobnie fani będą potrzebować kilku jej przesłuchań.

„Empire Of The Clouds” zostało napisane przez Bruce'a Dickinsona, który w ostatnim czasie zaczął rozwijać swoją linię lotniczą zakupując część samolotów w Polsce.

Zespół zaczyna myśleć o trasie koncertowej. Harris uważa, że po tym jak Dickinson doszedł do siebie po chorobie, występy zyskają nowe znaczenie:

Zawsze, gdy wydajemy nowy album, mamy też zupełnie nowy wystrój sceny - to samo w sobie jest ekscytujące. Za każdym razem czujemy, że koncert jest czymś świętym, teraz jeszcze bardziej ze względu na to, jak Bruce przestraszył nas tym, że ma nowotwór. To sprawia, że wszystko staje się jeszcze ważniejsze. „The Book Of Souls” jest naprawdę potężnym materiałem. Jesteśmy z niego bardzo dumni i nie możemy się doczekać zagrania tych utworów na trasie.

Przypominamy, jak będzie wyglądać okładka 16. dwupłytowego albumu Iron Maiden:

Iron-Maiden-The-Book-of-Souls-2015

Tracklista:

Dysk 1

 1. If Eternity Should Fail (Dickinson) 8:28
 2. Speed Of Light (Smith/ Dickinson) 5:01
 3. The Great Unknown (Smith/ Harris) 6:37
 4. The Red And The Black (Harris) 13:33
 5. When The River Runs Deep (Smith/ Harris) 5:52
 6. The Book Of Souls (Gers/ Harris) 10:27
 7. Death Or Glory (Smith/ Dickinson) 5:13

Dysk 2

 1. Shadows Of The Valley (Gers/ Harris) 7:32
 2. Tears Of A Clown (Smith/ Harris) 4:59
 3. The Man Of Sorrows (Murray/ Harris) 6:28
 4. Empire Of The Clouds (Dickinson) 18:01

Czekacie, aż będziecie mogli poświęcić 18 minut swojego życia na odsłuch „Empire Of The Clouds”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.