Bruce Dickinson wie, kiedy ze sceny zejść: "Znajdę sobie zastępstwo"

28.06.2022 16:51
Iron Maiden Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Wokalista Iron Maiden zdaje sobie sprawę, że kiedyś nie będzie mógł długo koncertować. Nie będzie mieć żalu, że kapela go zastąpi.

Czas płynie nieubłaganie dla wszystkich i chociaż większość muzyków chce występować na scenie nawet po osiągnięciu emerytalnego wieku, pewnych rzeczy nie da się przeskoczyć. Zdrowie jest coraz gorsze i w pewnym momencie, cytując klasyk, "trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść". Bruce Dickinson jest tego świadomy i bez cienia wątpliwości stwierdził, że nie miałby nic przeciwko, by w przyszłości Iron Maiden go zastąpił, jeśli nie będzie w stanie dalej występować.

Polecamy

Bruce Dickinson wie, kiedy ze sceny zejść: "Znajdę sobie zastępstwo"

Wokalista Iron Maiden w rozmowie z NME wyznał, że bierze pod uwagę fakt, że się starzeje i kiedyś nie będzie w stanie dawać z siebie 100% na scenie. Zamiast jednak zmuszać się do występów Dickinson byłby za rozwiązaniem, by Iron Maiden współpracował z innym wokalistą.

Jeżeli jutro nie będę w stanie śpiewać więcej niż 4 piosenki każdej nocy - wtedy chłopaki powinni kontynuować występy, a ja wybrać sobie zastępstwo. Od czasu do czasu pojawiałbym się na scenie, a ten drugi wokalista zrobiłby resztę za mnie.

Co myślicie o takim rozwiązaniu? Bruce Dickinson zdaje sobie sprawę, że z latami jego forma będzie coraz gorsza. Przytoczył jako przykład chociażby sytuację The Rolling Stones, który uporał się z tym problemem:

Gdy popatrzysz na Keitha Richardsa, który cierpi na artretyzm - on nie jest w najlepszej formie każdej nocy, ale jest wspierany przez innych gitarzystów. To The Rolling Stones, myślę, że to nikogo nie denerwuje. W każdym razie, wszystko to, co powiedziałem, kiedyś się wydarzy.

Polecamy

Iron Maiden zagra koncert w Warszawie

Już 24 lipca 2022 przekonamy się na żywo, w jakiej formie jest Iron Maiden z Brucem Dickinsonem na czele. Zespół wystąpi na PGE Narodowym w Warszawie i gościem specjalnym będzie Within Temptation, zaś zespołem otwierającym Lord Of The Lost.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.