Bruce Springsteen trafi do więzienia za jazdę pod wpływem alkoholu? Sąd zdecydował

25.02.2021 14:19
Bruce Springsteen Fot. Isabel Infantes/Press Association/East News

Bruce Springsteen usłyszał niedawno zarzuty dotyczące prowadzenia auta pod wpływem alkoholu. Sąd zdecydował, jak ukarać gwiazdę rocka. 

Pod koniec 2020 roku gwiazdor rocka Bruce Springsteen został zatrzymany na terenie parku narodowego w New Jersey. Po trzech miesiącach artysta usłyszał oficjalne zarzuty. Został oskarżony o jazdę pod wpływem alkoholu, stwarzanie niebezpieczeństwa na drodze oraz spożywanie alkoholu w niedozwolonym miejscu.

Bruce Springsteen trafi do więzienia za jazdę pod wpływem alkoholu?

Konsekwencje wydarzenia były natychmiastowe. Z sieci zniknęła reklama z udziałem artysty. Muzyk wystąpił w spocie Jeepa, który przestał być wyświetlany za pośrednictwem YouTube'a.

Polecamy

Jak donosi dziennik "Asbury Park Press" cytowany przez Interię, muzykowi groziła poważna kara. Mógł otrzymać wyrok pozbawienia wolności od 30 dni do pół roku oraz grzywnę w wysokości 5 tysięcy dolarów, czyli niemal 18,5 tysięcy złotych.

Artysta został przesłuchany w Sądzie Rejonowym New Jersey, gdzie przyznał się, że przed tym jak wsiadł za kółko, wypił dwa małe kieliszki tequili. Muzyk zadeklarował również, że zdaje sobie sprawę, iż na terenie, na którym przebywał, obowiązuje zakaz spożywania alkoholu.

Sędzia zdecydował, że wystarczającą karą dla muzyka będzie grzywna w wysokości 500 dolarów, czyli około 1,8 tysiąca złotych. Oprócz tego Springsteen będzie musiał pokryć koszta sądowe, co daje kolejne 40 dolarów. Łączna kwota była dla muzyka na tyle mało obciążająca, że zadeklarował możliwość zapłaty od ręki.

Bruce Springsteen odpowiedział wyłącznie za zarzut spożywania alkoholu w miejscu niedozwolonym. Dwóch pozostałych czynów mu nie udowodniono. Podczas badania alkomatem, które nie odbyło się od razu po zatrzymaniu, urządzenie wskazało 0,2 promila alkoholu we krwi artysty. Jest to dozwolona wartość. W New Jersey granica wynosi 0,8.

Polecamy
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.