Chad Kroeger skrytykował Stone Sour i Coreya Taylora

Robert Skowronski
20.06.2017 12:16
Chad Kroeger skrytykował Stone Sour i Coreya Taylora Fot. VIPix / Splash News/EAST NEWS; Chris Pizzello/Invision/AP/link/Est News

Prawdopodobnie Chad Kroeger nieco się zagalopował w swojej ocenie, a sytuacja między nim a Coreyem Taylorem wyraźnie się zaogniła.

Wokalista Slipknota i Stone Sour wielokrotnie podkreślał, że nie jest fanem Nickelback ani samego lidera kanadyjskiej grupy. Ten teraz postanowił odgryźć się za dawne docinki. Rękawica została rzucona.

Chad podczas udzielanego wywiadu został spytany o różnorodność w twórczości Nickelback:

Nie jestem w stanie podać innego zespołu, który byłby tak zróżnicowany jak my. I nie mówię tego z powodu dumy czy ego.

Po tej wypowiedzi muzyk rzucił przeprowadzającemu wywiad wyzwanie. Miał on wskazać inną kapelę, której twórczość jego zdaniem charakteryzuje się takim rozstrzałem stylistycznym. Padło na Stone Sour. No i rozpętało się piekiełko:

Tak, ale oni próbują być jak Nickelback. Corey Taylor powiedział w przeszłości sporo złych rzeczy na mój temat. Twierdził też, że łatwo jest napisać hit. Skoro tak, to pokaż mi jakiś. Pokaż. Napisz jakiś. Jeszcze żadnego nie słyszałem. Stone Sour jest w porządku, ale nie jest tak dobre jak Nickelback. Brzmią jak Nickelback w wersji lite.

Chad Kroeger skrytykował również Slipknota wytykając zespołowi z Iowa, że w dużej mierze skupiał się na wizerunku:

Musieli zakładać maski i skakać po scenie. Jak dobra jest twoja muzyka skoro musisz uciekać się do bicia na scenie i rzygania do swojej maski każdego wieczoru? Muzyka nie powinna iść w parze z tanimi chwytami. Corey Taylor w końcu był zmęczony ukrywaniem się za maską, zechciał, żeby ludzie wiedzieli jak wygląda, więc założył Stone Sour.

Z kronikarskiego obowiązku warto odnotować, że Stone Sour istniał jeszcze przed Slipknotem, więc Kroeger popełnił tu małą gafę. Aczkolwiek trzeba też zwrócić uwagę na to, że zespół stał się rozpoznawalny dopiero po sukcesie Slipknota, zatem muzyk Nickelback ma połowicznie rację.

A co do braku hitów w dorobku Stone Sour? Cóż, formacja z pewnością może się pochwalić kompozycją „Through Glass”, choć z pewnością nie jest aż tak rozpoznawalna jak chociażby „How You Remind Me”. Taylor ma też w dorobku inny numer, który przeniknął do świadomości słuchaczy. Mowa o „Bother”. Skądinąd kawałek trafił na ścieżkę dźwiękową filmu „Spider-Man”, tę samą na której można znaleźć „Hero” z udziałem Chada Kroegera - druga z wymienionych piosenek promowała zresztą obraz w reżyserii Sama Raimiego.

Posłuchajcie wywiadu z wokalistą Nickelback. Omawiany fragment zaczyna się w 8:17:

Nickelback w ostatnim czasie wydał album „Feed the Machine” promowany przez tytułowy kawałek, do którego stworzono futurystyczny teledysk. Były też single „Song On Fire” oraz „Must Be Nice”. Na nowe wydawnictwo Stone Sour musimy jeszcze poczekać. Krążek „Hydrograd” ujrzy światło dzienne 30 czerwca 2017 roku. Z tego wydawnictwa poznaliśmy utwory „Fabuless”,  „Song #3” oraz „Mercy”.

 

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.