Chester Bennington był "w siódmym niebie" jeszcze dwa dni przed samobójstwem. Tak twierdzi jego przyjaciel

24.02.2021 12:53
CHESTER BENNINGTON Fot. Mairo Cinquetti/REX/Shutterstock/EAST NEWS

Wieloletni przyjaciel Chestera Benningtona zdradził szczegóły ostatniej rozmowy z muzykiem. Perkusista twierdzi, że nic nie wskazywało na to, że popełni samobójstwo. 

23 lutego obchodzimy w Polsce Dzień Walki z Depresją. Choroba według danych WHO jest czwartą najpoważniejszą dolegliwością na świecie i jedną z głównych przyczyn samobójstw. Mimo to, choroby psychiczne nadal są bagatelizowane lub bywają tematem tabu. Z powodu depresji odeszło ze świata wielu ludzi, a wśród nich także gwiazdy muzyki.

Przyjaciel Benningtona wspomina ostatnią rozmowę z muzykiem

Chester Bennington popełnił samobójstwo dokładnie w dniu 53. urodzin swojego przyjaciela Chrisa Cornella, który również odebrał sobie życie - dwa miesiące wcześniej. Wokalista Linkin Park od lat zmagał się z depresją oraz uzależnieniem od narkotyków. Jednym z jego wieloletnich przyjaciół był Sean Dowdell, perkusista grupy Grey Daze, w której Bennington występował przed karierą w Linkin Park.

Polecamy

Muzyk w jednym z ostatnich wywiadów dla Audio Ink Radio opowiedział o ostatniej rozmowie z Benningtonem. Dziennikarka spytała Dowdella, czy był zaskoczony tym, co się stało.

Chester przez lata walczył z problemami w różnych obszarach życia. Jednak nie wyczułem nic niepokojącego na kilka tygodni czy miesięcy przed tym, jak targnął się na swoje życie. Rozmawiałem z nim dwie noce przed jego śmiercią. Był w siódmym niebie. Był podekscytowany rozpoczęciem prób, wieloma rzeczami.

Przyjaciel Benningtona przyznał jednak, że jego żona okazała się bardziej spostrzegawcza w tej kwestii. Zauważyła zmiany w zachowaniu wokalisty Linkin Park na około dziewięć miesięcy przed tragedią.

Moja żona coś wyczuwała. Powiedziała, że z "Chesterem jest coś nie tak". Odpowiedziałem, że wszystko jest w porządku, a ona upierała się, że widzi zmianę w jego oczach. Wyraziła się jasno, a ja to spieprzyłem i zbagatelizowałem mówiąc "Nie, nie sądzę".

Dowdell przyznał jednak, że nigdy nie jesteśmy w stanie wiedzieć na pewno, co dzieje się w czyimś umyśle, a depresja sprawia, że opuszcza nas racjonalne myślenie.

Gdyby Chester myślał racjonalnie, nie sądzę, że by to zrobił. To właśnie robi z człowiekiem depresja - usuwa zdolność racjonalnego myślenia.

Telefony zaufania

Jeśli czujecie, że problem depresji może dotyczyć także Was, nie czekajcie. Poniżej znajdziecie numery, pod które możecie zadzwonić w chwilach kryzysów i poradzić się, co zrobić dalej, żeby zawalczyć o swoje zdrowie.

  • Telefon Zaufania dla Osób Dorosłych w Kryzysie Emocjonalnym - 116 123
  • Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży - 116 111
  • Antydepresyjny Telefon Zaufania Fundacji ITAKA 22 484 88 01
Polecamy
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.