Co by było, gdyby "For Whom the Bell Tolls" napisała grupa Alice in Chains? [WIDEO]

24.03.2021 15:01
Metallica Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Chcecie sprawdzić, jak brzmiałby jeden z hitów Metalliki, gdyby został napisany przez zespół Alice in Chains? To nagranie zaspokoi Waszą ciekawość.

Pewnie jeśli gdzieś istnieją alternatywne wszechświaty, w jednym z nich to Alice in Chains gra kawałki Metalliki. Dzięki youtuberowi Denisowi Paunie nie musicie szukać spsobów na podróżowanie między wymiarami, żeby sprawdzić, jak taka zamiana spodobałaby się Waszym uszom.

Metallica w wersji Alice in Chains. Posłuchaj "For Whom the Bell Tolls"

Muzyk Denis Pauna publikuje na swoim kanale youtube'owym wyjątkowe interpretacje znanych rockowych i metalowych hitów. Artysta wyobraża sobie, co byłoby, gdyby hit danej kapeli napisała zupełnie inna formacja. Pauna nagrał już kawałek "Enter Sandman" w stylu Rammstein, "Come As You Are" w wersji Type o Negative czy "Break on Through" w klimacie Motorhead.

Polecamy

Najnowszy film na jego kanale dotyczy utworu Metalliki z "Ride the Lightning". Muzyk nagrał cover "For Whom the Bell Tolls", wyobrażając sobie, że napisał go zespół Alice in Chains.

Poniżej możecie sprawdzić, jak brzmiałby hit w grunge'owej wersji:

Widzowie kanału Denisa w większości pochwalili jego wykonanie. Oto kilka z komentarzy, które pojawiły się pod filmem:

Nigdy nie przestawaj nagrywać.

To brzmi dokładnie tak, jakby "For Whom" pochodziło z płyty "Dirt". Świetna robota.

Mam 50 lat i dorastałem jako fan obu tych kapel. To, co robisz, jest niesamowite.

Polecamy
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.