Coma opublikowała klip do singla „Lipiec”

Aleksandra Degórska
21.09.2016 09:56
Coma opublikowała klip do singla „Lipiec” Fot. kadr z wideo

W końcu poznaliśmy pierwszy numer z nadchodzącego wydawnictwa łódzkiej kapeli. Zobaczcie, jak prezentuje się teledysk do tej kompozycji.

7 październik 2016 to data wydania nowego krążka Comy, który ukaże się 5 lat od pojawienia się na rynku „Czerwonego albumu”. Najnowsze wydawnictwo będzie nosić tytuł „2005 YU55”. Nazwa wiąże się z planetoidą, o której będzie mowa na nowej płycie.

Głównym bohaterem opowieści, którą znajdziemy na „2005 YU55” jest Adam Polak. Ważnym momentem w jego życiu staje się spotkanie ze wcześniej wspomnianą planetoidą. To wydarzenie jest bodźcem dla pogłębienia świadomości o własnym życiu.

Najpierw poznaliśmy krótką zapowiedź albumu, natomiast teraz możemy usłyszeć pierwszy singiel promujący krążek Comy i jest nim utwór „Lipiec”.

Obejrzyjcie teledysk powstały do tego numeru, za reżyserię którego są odpowiedzialni Zosia Zija i Jacek Pióro:

„2005 YU55” będzie składać się z 16 utworów. Zespół określa ten materiał jako concept album, który balansuje na granicy muzycznego audiobooka i klasycznej rockowej płyty.

Zresztą jeszcze latem 2016 roku Piotr Rogucki w wywiadzie dla Antyradio.pl przyznał, że na nowej płycie fani zauważą zmianę stylu Comy, od brzmienia po ekspresję oraz sposób interpretacji:

Materiał jest też bardzo wewnętrznie zróżnicowany, czyli nie są to proste utwory, ale czasami wręcz poważne konstrukcje artystyczne.

Nadchodzące wydawnictwo zespołu można już zamawiać w przedsprzedaży. Krążek jest dostępny w dwóch wersjach - wzbogacona o teksty i okulary 3D wersja „deluxe” w książkowym formacie wielkości DVD oraz tradycyjna wersja CD. Wszystkie krążki będzie zdobiła okładka 3D.

Jak oceniacie nowy utwór Comy?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.