Corey Taylor o pierwszym spotkaniu z Ozzym

Aleksandra Degórska
13.05.2016 10:23
|north Fot. AFP / East News

Muzyk Slipknota chętnie sięga pamięcią wstecz do momentu, gdy poznał legendarnego Księcia Ciemności. Jak wyglądało to spotkanie?

Wiadomo, że każdy muzyk ma swojego idola, którego koniecznie chce spotkać. Corey Taylor opowiedział o swoim pierwszym spotkaniu z Ozzym Osbournem, które mile wspomina.

Do sytuacji doszło podczas festiwalu Ozzfest w 1999 roku. Slipknot znalazł się wśród występujących kapel dzięki synowi Ozzy'ego, Jackowi, który był wielkim fanem zespołu.

To właśnie on przekonał Sharon odpowiedzialną za imprezę do tego, by w line-up włączyć kapelę Taylora. Wokalista siedział akurat na backstage'u wraz z nią, Jackiem oraz kilkoma osobami ze Slipknota, gdy pojawił się Ozzy.

Sharon przedstawiła mężowi Coreya i słowa, które powiedział Osbourne bardzo go zaskoczyły:

Och, jesteś ze Slipknota? Macie dziewięciu muzyków, prawda? Chcę być dziesiąty!

Po tym Ozzy serdecznie go objął i Corey przyznał, że czuł się, jakby został ochrzczony przez prawdziwą legendę:

To jest facet, na którego zwracałem uwagę i słuchałem przez całe swoje życie. Nie musiał tego robić, ale ten moment był dla mnie bardzo ważny. Nigdy tego nie zapomnę.

Posłuchajcie tej wypowiedzi Coreya Taylora:

Corey Taylor i Ozzy Osbourne połączyli siły

Ozzy Osbourne kilka dni temu zapowiedział wielkie ogłoszenie wraz z Coreyem Taylorem. 12 maja 2016 roku dowiedzieliśmy się, że nadszedł czas na wielki powrót Ozzfestu, którego ostatnia amerykańska edycja odbyła się w 2010 roku.

Na 2016 roku zaplanowano połączenie dwóch imprez Ozzfestu oraz Knotfestu. To będzie wielka gratka dla fanów ostrego grania, bo w dniach 24-25 września 2016 roku w San Bernardino w stanie Kalifornia wystąpią prawdziwi giganci. 

Black Sabbath, Slipknot, Disturbed, Megadeth, Black Label Society, Slayer czy Anthrax - to tylko część gwiazd, które zaprezentują się w ramach tej imprezy.

foto: materiały prasowe Fot. foto: materiały prasowe

Podczas tej imprezy nie obędzie się bez złożenia hołdu liderowi Motorhead. Lemmy Kilmister odszedł 28 grudnia 2015 roku i wielu muzyków, jak chociażby Corey Taylor, postanowiło oddać mu cześć wykonując jego utwory czy wspominając jego osobę. Również w czasie imprezy Ozzfest Meets Knotfest artyści zagrają kawałki Motorhead.

Podczas konferencji prasowej pojawiła się Sharon Osbourne, która od lat jest odpowiedzialna za Ozzfest. Niektórzy zastanawiali się, czy żona wokalisty Black Sabbath w ogóle się zjawi, bowiem jak wiadomo nie najlepiej dzieje się w jej małżeństwie. Osbournowie po 33 latach rozwodzą się i tę informację potwierdziła sama Sharon.

Jednak kobieta pojawiła się na ogłoszeniu festiwalu i otrzymała gromki aplauz. Ozzy witając się z Sharon mocno ją przytulił, co również wywołało wrzawę na scenie:

Co więcej w czasie tej konferencji Corey Taylor oraz Davidem Draimanem wystąpili wraz z kapelą Zakk Sabbath wykonując kilka numerów Black Sabbath. Zobaczcie, jak muzycy zagrali „Fairies Wear Boots”:

To tylko przedsmak tego, co wydarzy się w ramach Ozzfest Meets Knotfest. Zapewne to wydarzenie jest spełnieniem marzeń Coreya Taylora, który tak bardzo ceni wokalistę Black Sabbath.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.